Спалено у Києві. Історичні будинки, які "раптово" згоріли

Спалено у Києві. Історичні будинки, які "раптово" згоріли Фото: Олександр Панченко

Якщо поставити собі за мету і порахувати, яка кількість історичних будинків у Києві потерпала від несподіваних пожеж, то пальців на руках і на ногах не вистачить. Що цікаво, деякі з них палали по декілька разів. А найупертіші — по три рази на тиждень!

Це як у тому анекдоті: "Яке прикре самогубство!". Але насправді ситуація жахає, бо якщо не захищати київську архітектуру, то від неї з такими темпами нічого не залишиться.

Волоська, 5

Фото: фейсбук Ксенії Семенової

Цей будиночок 1835 року чи не найсвіжіший з погорільців — пожежники приїжджали до нього з робочим візитом на початку серпня.

Що цікаво, після того, як палав його сусід по садибі (про нього — нижче), Департамент охорони культурної спадщини КМДА неодноразово видавав приписи на приведення будівель у належний стан. Проте далі папірців справа не пішла. 

Волоська, 5/14

Занедбаний, але ще не спалений. Фото з відкритих джерел

Будинок 1874 року має статус пам'ятки архітектури і містобудування місцевого значення. Але цей статус не рятує будівлю від полум'я. Будинок палав двічі (у 2018 та 2020 роках). Обидва рази списували все на безхатченків. Залізобетонний аргумент.

За словами пам'яткознавиці Олени Мокроусової:

На другому поверсі, на балконі, ще збереглася балконна решітка з вензелем домовласника — купця Шишкіна. Саме на його замовлення у 1870 роках цей будинок був зведений. 

Січових Стрільців, 91

Фото: ukrinform.ua

Цей будинок (колишній поліційний осередок) справжній рекордсмен: лише за якийсь тиждень він палав тричі! Побудований у 1902 році за проєктом архітектора Ніколаєва. Станом на сьогодні — занедбаний. Тож, на жаль, ймовірне продовження "вогняних заходів".

Хрещатик, 40/1

Центральний гастрономн на Хрещатику
Фото: Олександр Панченко

Будівля 1874 року має багату і строкату історію. Колишній готель, у якому проживав видатний художник Михайло Врубель, гетьман Павло Скоропадський та політичний діяч Симон Петлюра. У радянські часи — Центральний гастроном. Нині — "коробка" під знесення (на цьому місті давно збираються побудувати черговий хмарочос).

Фото з відкритих джерел

До речі, ще до пожежі киян обурило те, що занедбану будівлю прикрили патріотичним банером "український прапор". 

Грушевського, 4-б

Фото з відкритих джерел

Будинок запалав у січні 2019 року (до речі, багато будинків займаються на (або одразу після) новорічних свят, коли всі нормальні люди відпочивають). Масштабну пожежу на 700 кв. м ліквідувало понад 70 пожежників. 

Свого часу цією історичною будівлею володів швейцарський підданий Іван Бонадурер — власник технічної контори, яка з 1865 року займалася в Києві облаштуванням водопроводу і каналізації.

Також читай: Красивий Київ. Будівлі, які прикрашали місто і яких більше немає

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації