10 найпоширеніших помилок у догляді за волоссям. Рекомендації перукаря

10 найпоширеніших помилок у догляді за волоссям. Рекомендації перукаря Фото: Getty

На жаль, деякі наші щоденні маніпуляції з волоссям можуть знищити його красу та здоров'я, завдати непоправної шкоди. 

Майстер-перукар, бренд-технолог студії Colorstar Ігор Браїлко розповість про найбільш поширені помилки, що негативно позначаються на загальному стані волосся, та порекомендує, як правильно доглядати за ним. 

топ помилок у догляді за волоссям
Фото: Usplash

Помилка 1: підбір догляду в домашніх умовах

Рекомендації тобі має дати спеціаліст – майстер, який працює з твоїм волоссям. Це буде правильне рішення. В широкому асортименті засобів для догляду складно визначитися. Кожен тип волосся, різні довжина, колір, текстура, структура – все потребує індивідуального догляду й збалансованого використання продуктів.

Помилка 2: кількість нанесення продукту при використанні в домашніх умовах

топ помилок у догляді за волоссям
Фото: Unsplash

Що більше – то краще. Ця схема не працює для поліпшення стану волосся. Як не працює і вислів "достатньо одного продукту".

Продукти для догляду за волоссям мають пролонговану дію і певну спрямованість. Волосся потрібно мити від забруднення, зволожувати або наповнювати компонентами живлення, тому під час миття шампунь та кондиціонер обов'язкові.

Маску як продукт, що інтенсивно живить волосся, можна використовувати рідше, але регулярно. Щодо кількості, то багато наносити не треба.

Помилка 3: неправильне миття голови

Це процес, що можна позначити як ритуал. Стан волосся, його довжина, колір, структура впливають на підхід цього процесу. Саме правильний догляд допоможе досягти бажаного результату – здорового, слухняного та блискучого волосся. Миття займає деякий час і потребує підготовки.

Як правильно:

  • Перед миттям волосся потрібно розчесати та розплутати вузлики.
  • Температура води дуже важлива. Мити потрібно водою трохи теплішою за температуру тіла. Гаряча вода впливає на інтенсивність роботи сальних залоз та пришвидшує забруднення після миття.
  • Шампунь наносити потрібно двічі. На першому етапі промиваємо шкіру голови для очищення від забруднення (пил, залишки роботи сальної залози, стайлінг). Друге нанесення дозволяє наситити шкіру та волосся компонентами, які є у складі продукту, для поліпшення стану волосся.
  • Під час миття бажано масажувати шкіру, це стимулює кровообіг.
  • Кондиціонер або маска призначені для волосся, а не для шкіри голови. Використовуючи ці продукти, важливо наносити їх на довжину та витримувати час, який рекомендує виробник (зазвичай 2-3 хвилини для кондиціонера і 5-10 хвилин для маски). Потім все потрібно повністю змити, залишаючи волосся чистим.
  • Після миття волосся дай йому можливість просохнути, обгорнувши його сухим рушником.
  • Дочекайся, поки волосся висохне, тільки після того використовуй фен та гребінець.

Помилка 4: забувати про відлущування шкіри голови

Процес оновлення властивий всім ділянкам шкіри, у тому числі й на голові. Старі, "зношені" клітини відмирають, на їх місці утворюються нові – молоді та здорові. Щоб змертвілі частинки не осідали на шкірі щільним шаром, необхідно раз на тиждень проводити скрабування.

Для шкіри голови є спеціальні пілінги, скатки, пілінг-маски. Вони видаляють ороговілі клітини з поверхні шкіри, додатково очищають від глибоких забруднень і забезпечують мікромасаж.

Нехтування пілінгом може стати причиною сверблячки, лущення, лупи та випадіння волосся.

Помилка 5: пересушувати волосся гарячим інструментом

топ помилок у догляді за волоссям
Фото: Unsplash

Гарячий потік повітря фена, стайлери впливають на втрату вологи у волоссі.

Краще зменшити кількість використання стайлерів, використовувати тепле повітря фена. Продукти термозахисту забезпечать захист волосся при термоукладанні.

Помилка 5: виходити на вулицю або лягати спати з мокрим волоссям

топ помилок у догляді за волоссям
Фото: Unsplash

Волосся після миття потрібно висушити повністю, це збереже здоров'я шкіри голови.

Помилка 7: зловживання тугими зачісками

Це навантаження на шкіру, після таких маніпуляцій
шкіра більш чутлива. Для волосся це також негативний плив – воно розтягується і за деякий час починає сіктися та ламатися.

Помилка 8: нанесення лаку та інших продуктів фіксації на вологе волосся

Якщо робити цю помилку, то можна почути характерне шипіння, коли видовжувач або плойка стикається з волоссям. Тому що саме в цей момент горять спирти – просто на волоссі. Бережи свої локони й використовуй фіксувальні засоби тільки після укладання.

Помилка 9: не мити гребінці й щітки

топ помилок у догляді за волоссям
Фото: Unsplash

Догляд за гребінцем або щіткою має значення для гарного волосся та шкіри голови. Під час використання на гребінці та щітці накопичується багато речовин, які шкодять волоссю: сальні виділення, частинки ороговілої шкіри, бактерії, залишки стайлінгу, пил. Тож не забувай дезінфікувати та мити ці інструменти. 

Помилка 10: відсутність головних уборів

Холод і пекуче сонце волоссю теж не подобається. Мороз висушує, зневоднює шкіру, вона стає уразливою, а волосся – сухим і ламким. Пекуче сонце і UV-промені стають причиною розпаду основної складової волосяного волокна – кератину. Тож захищай свої локони головними уборами!

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації