Чи бути пляжному сезону 2024 у Києві?

Чи бути пляжному сезону 2024 у Києві? Фото: Getty Images

Через повномасштабну війну вже третій рік поспіль киянам та гостям міста рекомендують утриматися від відвідування пляжів. Але з настанням теплої погоди люди все одно виходять засмагати на сонечку та купатися у Дніпрі. "ТиКиїв" розповідає, яким буде пляжний сезон цього літа.  

Фото: kyivcity.gov.ua

Бути чи не бути?  

Цього тижня у КМДА повідомили, що пляжного сезону-2024 не буде. З міркувань безпеки, краще обходити стороною зони відпочинку, поблизу яких немає укриттів та захисних споруд. Однак людей такі попередження не завжди зупиняють — минулого року київські пляжі щоденно відвідувало близько 10 тисяч відпочивальників. Це — небезпечно, бо значне скупчення людей значно ускладнить евакуацію у разі потреби. Не слід також забувати, що у Києві та Київській області все ще заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів, через можливе замінування територій. Ця проблема ще довго буде актуальною.

Але не все так однозначно... Вчора стало відомо, що столичні пляжі облаштують рятувальними постами.   

У столиці працюватимуть 24 рятувальних пости. На них загалом чергуватиме сотня лайфгардів.

Станції для порятунку діятимуть на міських пляжах: "Веселка", "Дитячий", "Молодіжний", "Верхній", "Наталка", "Галерний", "Золотий", "Центральний", "Чорторий", "Троєщина", "Венеція", "Передмістна Слобідка", "Пуща-Водиця", а також на озерах "Райдужне", "Вербне" і "Тельбін". 

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Попри заборону проведення пляжного сезону, фахівці від КМДА виконуватимуть роботи, необхідні для підтримки порядку та санітарних норм на пляжах і у зонах відпочинку. 2024 року КП "Плесо" передовсім належним чином утримуватиме, охоронятиме та обслуговуватиме прибережні об'єкти та землі водного фонду, підвищуватиме їх рекреаційні якості та поліпшуватиме екологічний стан. 

У комунальному підприємстві розповіли, що, наприклад, розчищення річки Либідь восени 2023 року провели без залучення додаткових коштів — в рамках своїх асигнувань на поточний рік й завдяки економії. Із закритої частини водойми витягнули майже 5 тисяч тонн сміття.

Наразі фахівці роблять усе, аби запобігти внутрішньому міському паводку. Мобільні бригади КП "Плесо" розчистили решітки річки Либідь (вздовж вулиць Ушинського та Уманської) та озер (Лугового, Пташиного, Кирилівського на каскаді Оболонських озер).

Ще у КМДА нагадали, що у столиці на період воєнного стану заборонили навігацію для маломірних суден — моторних човнів, катерів та яхт — на водних об'єктах. Табу на пересування поширюється на каскад Дніпровських водосховищ: Київське, Канівське, Кременчуцьке, Кам'янське, Дніпровське і Каховське.

Також на період воєнного стану діє заборона від Державної прикордонної служби на пересування маломірних плавзасобів у Чорному морі, Дністровському і Будацькому лиманах, річці Дунай та річці Дніпро в межах Чернігівської області.

Не забуваймо й про приватні пляжі та заміські комплекси, які продовжать працювати.

Фото: Pexels
Фото: Pexels

Не на часі, але які пляжі безпечніші?

У 2017 році мжнародну екологічну відзнаку "Блакитний прапор" у Києві отримали три пляжі:

  • "Дитячий";
  • "Золотий";
  • "Пуща-Водиця".

У 2018 році ці ж відпочинкові зони знову здобули цей сертифікат й досі тримають марку. Також відзнаку отримали ще чотири пляжі: "Венеція", "Молодіжний", "Галера" та "Райдуга".

"Блакитний прапор" — міжнародний екологічний сертифікат, який щорічно, починаючи з 1987 року, вручають пляжам та причалам, вода в яких відповідає високим стандартам якості та придатна для безпечного купання. Батьківщиною цього екодокумента вважають Францію, де перше нагородження відбулося 1985 року.

Аби отримати таку відзнаку, пляж має відповідати 32 критеріям, що стосуються екологічної освіти, якості води, безпеки та послуг. Серед головного — чистота у прибережних зонах та об'єктів флори й фауни, наявність медпункту, рятувальних веж, доступність питної води та телефону. А ще ці пляжі повинні відповідати нормам для відвідування маломобільних людей.

На пляжах, які мають "блакитний прапор", зазвичай запроваджений роздільний збір сміття, а в'їзд транспорту на територію заборонений.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

Тож пляжі проінспектують, відкриють, але, задля безпеки громадян, відвідувати їх не радять. Відпочивальники можуть стати на заваді роботи військових в акваторії Дніпра та на інших водних об'єктах.  

Фото: Getty Images

Читай також: Найкращі місця для пікніка, або де у Києві смажити шашлик  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації