Велика гра починається з футбольного поля біля дому

Велика гра починається з футбольного поля біля дому Фото: unsplash

Сьогодні футбольні майданчики є майже в кожному дворі столиці, тоді як 15-20 років тому спеціально обладнаних футбольних полів було вкрай мало. Зараз, попри війну, що триває, в юних футболістів є безліч можливостей не просто ганяти в м'яча, а й потрапити у великий футбол.  

Фото: unsplash
Фото: unsplash

Шлях до європейських стандартів 

На початку 2000-х столиця зіштовхнулася з нестачею дитячих футбольних майданчиків, а ті, які залишилися ще з епохи СРСР, мали жахливий вигляд. Другою проблемою стали футбольні академії, які приймали обмежену кількість дітей, то ж справжні таланти часто залишалися поза грою. В основному юнаки грали на асфальті, шкільних стадіонах з щебеневим покриттям, у парках тощо. Звісно, можна було заплатити гроші й пограти на полі зі штучним газоном, але не всі мали таку можливість. 

Сьогодні в столиці 54 футбольних стадіони та понад 250 футбольних майданчиків зі штучним покриттям. 

У 2017 році у Гідропарку побудували спортивний комплекс, де відкрили два мініфутбольних поля зі штучним газоном. Через рік побудували ще дві мініарени та поле для великої гри. У серпні 2018-го Київ прийняв навіть чемпіонат Європи з мініфутболу.  

Експрезидент Федерації футболу України Андрій Павелко тоді заявив, що задоволений співпрацею Федерації, громадських організацій, бізнесу та КМДА.  

Ми знаємо, що любов до здорового способу життя треба прищеплювати з дитинства. Тому розвиток спортивної інфраструктури — одне з наших головних завдань. Діти нашого міста повинні мати можливість займатися улюбленими видами спорту, — наголосив тоді Павелко. 

За 2018 рік у Києві побудували 104 об'єкти спортивної інфраструктури. А до 2022 року столичні школи отримали ще понад 50 нових мініфутбольних полів зі штучним покриттям (нагадаємо, що всього у Києві 420 шкіл). Футбольні поля у навчальних закладах та дворах і зараз реконструюють та будуть, попри повномасштабну війну.

Фото: unsplash
Фото: unsplash

Кияни вирішують

З 2016 року шляхом голосування кияни мали можливість самі вирішувати, що будувати та реконструювати, шкільних стадіонів це теж стосувалося. Як це працювало? Школа могла запропонувати проєкт з реконструкції або будівництва футбольного стадіону, після цього він потрапляв у список, де були й інші пропозиції. Далі необхідно було завантажити "Київ Цифровий" (така функція з'явилася у 2021 році), проголосувати за проєкт навчального закладу та залучити інших людей до цього. Ініціатива, яка набирала найбільшу кількість голосів, отримувала фінансування на реалізацію задуму. 

Громадський бюджет — це частка міського бюджету, долю якої щороку вирішують містяни шляхом електронного голосування. Кожен учасник може проголосувати за п'ять проєктів-фаворитів.

За перші п'ять років фонд Громадського бюджету зріс з 50 до 160 мільйонів гривень. А значить збільшилась і кількість реалізованих проєктів. Завдяки йому десятки шкіл отримали футбольні поля зі штучним покриттям. Але через початок повномасштабного вторгнення облаштування нових футбольних майданчиків у 2024 році залежить виключно від міського бюджету, Федерації футболу та бізнесу. 

Фото: УАФ
Фото: УАФ

Що відбувається у 2024? 

Наприкінці квітня цього року Українська асоціація футболу повідомила, що при підтримці UEFA у 19 регіонах країні проедуть "відкриті уроки футболу" для дітей.

Відкриті уроки футболу — це:

  • психосоціальна підтримка дітей військових ЗСУ, дітей ВПО, дітей, постраждалих від війни;
  • об'єднання й дружба дітей ВПО з місцевими дітьми, соціальна інтеграція;
  • інклюзивне середовище, учасники незалежно від рівня здібностей, статі, а також участь дітей з особливими освітніми потребами;
  • знання з безпеки в умовах війни;
  • філософія масового футболу — радість від гри замість результату за всяку ціну;
  • виховання здорового способу життя;
  • розвиток волонтерства;
  • активізація місцевих громад через міжсекторні мережі (учителі, тренери, психологи, фахівці з безпеки, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).

Ще цього року в Києві організували змагання "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги". Турнір аключає 5 видів спорту: баскетболу, волейболу, футзалу, спортивного орієнтування та чирлідингу.

0 / 0

Також продовжується юнацький чемпіонат Києва по футболу. Тому, якщо майданчика у дворі чи школі замало, а ти мрієш бачити свою дитину у бутсах на футбольному полі, заходить на сайт ФФУ Києва, обирай команду та вези дитину на огляд. Це буде гарним початком для тих, хто мріє потрапити у великі команди. 

Читай також: Київ — футбольне місто: де розпочати кар'єру футболіста в столиці

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації