Рибні місця: де у Києві зловити карася та сома

Рибні місця: де у Києві зловити карася та сома Фото: street.fishing.in.ua

З настанням весни-літа у Києві традиційно розпочинається сезон риболовлі. Поціновувачі цього заняття збирають вудочки, аби піймати черговий трофей. "ТиКиїв" розповідає, де у столиці можна, а де заборонено ловити рибу, і які штрафи чекають на порушників.  

Фото: Getty images
Фото: Getty images

Столична романтика 

Риболовля на фоні найпрекраснішого міста країни —  це справжня романтика. Але займатися цим можна не всюди, де заманеться, та й ловити можна не всю рибу, яку захочеться. Де ж можна влаштувати легальну риболовлю в столиці?  

Найпопулярніші безоплатні місця: станція метро "Дніпро", озеро Йорданське, Дамба, Русанівський канал, протока Десна, вулиця Набережно-Рибальська.  

Станція метро "Дніпро"

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Одне з найпопулярніших місць для безоплатної риболовлі в Києві. Вудки можна закинути на набережній Дніпра або на Московському мосту. Річка в цьому районі глибока і має різну швидкість течії, що створює чудові умови для лову як хижої, так і травоїдної риби. На набережній зручно розміщені лавки та огорожі, а також є магазини й кафе. Тут можна використовувати різні знаряддя: вудку, спінінг або "закидушки" з інерційними котушками. Що клює? Плотва, окунь, білий амур, сом, лин, судак, лящ. Біля станції метро "Дніпро" є великий ринок, де можна знайти все необхідне для цього хобі — від наживки до обладнання.

Набережно-Рибальська вулиця 

Фото: Getty images
Фото: Getty images

Це теж легендарне місце у столиці. Свою локацію вибирай на власний розсуд, тому що набережна починається з Південного мосту й закінчується аж на Гаванському. Тут можна спіймати окуня, судака, і навіть головня, язя, жереха, щуку та сома. До початку повномасштабної війни у цій місцині проводили масові аматорські змагання з лову хижака — "стріт фішинг".  

Street Fishing — змагання з риболовлі. "Вулична риболовля" (так з англ. перекладається street fishing) в останні роки активно розвивається і стає все більше популярною в європейських країнах. В Україні турнір зі "Street Fishing" вперше провели в Києві у липні 2012 року.

Озеро Йорданське

Фото: Вікіпедія
Фото: Вікіпедія

Це досить велике озеро в районі Оболонь, поруч із Московським мостом. Воно приваблює рибалок своєю тишею і спокоєм, оскільки вода тут чи не найчистіша в столиці, й відпочивальники сюди не навідуються. Зате клює просто чудово! І риби, за зізнанням тутешніх завсідників, чимало. Озеро може похвалитися унікальною історією, пов'язаною з легендами про підземний канал, яким, як кажуть, можна дістатися до ізраїльського Йордану. Що можна піймати на гачок? Ляща, карася, окуня, щуку, іноді навіть трапляються невеликі судачки. 

Дамба 

Фото: wikimapia
Фото: wikimapia

Дамба — це споруда на Дніпрі, яка розділяє річки Десну і Десенку. Тут є кілька місць для риболовлі: під самою греблею, на острівці біля неї, або на берегах каналів. На цій локації можна ловити рибу цілий рік. Особливо гарно клює навесні та восени. Дістатися сюди можна через Троєщину. Ловиться щука, окунь, судак, жерех, язь.

Протока Десенка 

Фото: map.fishergo.com.ua

Найпопулярніше місце на лівому березі столиці. Локація знаходиться на Троєщині біля місцевого пляжу. Рибалки полюбляють це місце, бо протока досить глибока, а вода в ній стоїть. На цій локації можна вполювати ляща, окуня, щуку, жереха та судака. Зазначимо, що це місце підходить лише для літньої риболовлі.  

Русанівський канал 

Фото: Getty images
Фото: Getty images

Русанівський канал — штучний канал на Дніпрі, що оточує Русанівку з півдня, півночі та заходу. Одним кінцем канал виходить з Русанівської протоки біля мосту імені Патона, іншим — також у Русанівську протоку біля Русанівського метромосту. Його вирили у 1960-х під час будівництва житломасиву "Русанівка". Глибина на усій протяжності — 2 м, за винятком ділянки між Русанівською набережною та бульваром Ігоря Шамо, тут — 4–6 м. Зловити можна плотву, карася, щуку, лина.  

Платна риболовля — це риболовля на спеціально обладнаних водоймах, де за певні гроші можна ловити рибу без обмежень щодо часу й кількості. Такий вид приваблює тих, хто любить гарантоване клювання, комфортні умови та додаткові послуги. 

Озеро Корольок 

Рибальська база на озері Корольок має всі необхідні умови для любителів полювання на хижака (щуку), лову коропа та відпочинку на природі. На водоймі багато обладнаних місць, де можна ловити рибу.  

В оренду можна взяти альтанку, столики, мангал та інше для пікніка. Поряд є магазин зі знаряддями для риболовлі. Із собою можна забрати до 6 кілограмів улову. База пропонує оренду вимостки на пів дня або на цілий — з 6:00 чи з 13:00. 

Для батьків із дітьми інші умови: діти до 14 років ловлять безоплатно за принципом спортивної риболовлі — спійману рибу можна викупити за розцінками згідно з прайсом. Малолітнім ловити рибу дозволяється тільки в присутності батьків!   

На території також можлива нічна риболовля за попереднім погодженням із адміністрацією. 

Де? вул. Здолбунівська, 2 

Вартість: 300–1200 грн/день 

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

"Білі Камені" 

А це вже центр риболовлі. Тут можна сидіти із вудкою або спінінгом цілий рік. Ловити можна і з берега, і з  вимостку. Що можна спіймати? Форель, гольця, щуку, коропа, товстолобика, сома, окуня, амура, осетра. Для справжніх поціновувачів риболовлі регулярно влаштовують змагання різних видів: на кількість, вагу та час. Під час воєнного стану рибу можна ловити з 07:00 до 12:00 без вихідних. 

Де? вул. Промислова, 4 

Вартість: 500–600 грн/день 

Фото: belie-kamni
Фото: belie-kamni

"Фартова рибалка" 

Ще один рибальський комплекс "Фартова рибалка" надає усі умови для вдалої риболовлі. Тут можна полювати на осетра, чечугу, бестера, форель, веслоноса, коропа. Комплекс утримує рибу в природних умовах — ваша майбутня здобич харчується натуральними кормами. Сюди можна їхати цілою компанією та орендувати альтанку, мангал і все необхідне для риболовлі.   

Де? вул. Набережно-Корчуватська, 29 

Вартість: оренда вудки, спінінга, підсака — від 600 грн до 1500 грн за день (08:00–18:00)  

Фото: kievfishing
Фото: kievfishing

  Як не сісти? 

Так, в Україні є закони та обмеження щодо вилову риби. Приміром, у Київському та Канівському водосховищах з 8 квітня по 16 червня діє табу. З 1 квітня 2024 року на переважній більшості рибогосподарських водних об'єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Водночас на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Кам'янському дещо пізніше — з 8 квітня. Заборона добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах під час нересту зазвичай триває до кінця червня, однак цей період може відрізнятися, залежно від регіону. До 30 червня заборонено ловити й раків. За порушення цих правил можна отримати 3 роки позбавлення волі.

Детальніше можна дізнатися на гарячій лінії Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50

Також уряд пропонує посилити відповідальність за порушення правил рибальства, охорони водних біоресурсів та інших порушень законодавства у сферах рибного господарства та аквакультури. Відповідний законопроєкт №10433 зареєстрували у Верховній Раді. 

Кабмін хоче підвищити розмір штрафів, по нинішні діють ще з 2003 року.  

Проєктом Закону пропонується встановити відповідальність за повторне грубе порушення правил рибальства, що сприятиме недопущенню системного порушення правил рибальства злісними порушниками та застосуванням до таких порушників вагоміших стягнень. 

Що пропонують змінити: 

  • за порушення правил риболовлі — штраф для громадян становитиме від сорока до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680–850 грн), для посадових осіб — від двохсот до трьохсот НМДГ (3400–5100 грн). Зараз за це порушення ст. 85 КпАП передбачено попередження чи накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн та попередження чи накладення штрафу на посадових осіб — від 170 до 510 грн; 
  • за грубе порушення правил рибальства та режимів промислу без документів дозвільного характеру або із забороненими знаряддями лову, приховування та перевищення обсягів вилову — штраф для громадян від 3400 до 8500 грн з конфіскацією знарядь лову, засобів скоєння правопорушення та незаконно виловлених водних біоресурсів; для посадових осіб — від 6800 до 13600 грн;   
  • за повторне протягом року вчинення порушення — штраф: для громадян від 6800 до 12750 грн з конфіскацією знарядь лову, засобів скоєння правопорушення та незаконно добутих (виловлених) водних біоресурсів; для посадових осіб — від 13600 до 25500 грн з конфіскацією знарядь незаконно здобутих водних біоресурсів; 
  • за неподання чи подання недостовірних відомостей (інформації) до Державного реєстру рибогосподарських водних об'єктів (їх частин) — штраф на керівника суб'єкта господарювання, ФОП від 850 до 1700 грн;
  • за порушення вимог моніторингу рибальських суден — штраф на посадових осіб, які експлуатують рибальські судна, зареєстровані в Судовій книзі України, від 3400 до 8500 грн з конфіскацією незаконно виловлених водних біоресурсів та від 6800 до 13600 грн з конфіскацією біоресурсів на посадових осіб, які експлуатують рибальські судна, зареєстровані у Державному судновому реєстрі України, які плавають під Державним прапором України та здійснюють спеціальне використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах;
  • за порушення вимог під час виконання робіт на землях водного фонду без здійснення заходів щодо збереження сприятливих умов для існування, відтворення, міграції та зимівлі водних біоресурсів, недоторканності ділянок, що становлять особливу цінність для їх охорони та відтворення, штраф: для громадян — від 8330 до 16830 грн з конфіскацією засобів вчинення правопорушення; для посадових осіб — від 34000 до 51000 грн з конфіскацією засобів вчинення правопорушення. 

Перевищення затверджених лімітів, квот вилову та нормативів використання природних ресурсів — штраф на громадян від 3400 до 8500 грн та на посадових осіб — від 6800 до 13600 грн. Зараз "розцінки" відповідно: 51–306 грн і 153–510 грн.

Тож правил та обмежень багато, але з ними варто ознайомитися, щоб не шкодити довкіллю та отримувати задоволення від риболовлі.  

Читай також: Чи можна застрахувати житло від "прильоту"? 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації