Шлях в Європу: як змінився Київ за останні 10 років

Шлях в Європу: як змінився Київ за останні 10 років Фото: Getty Images

З 2023 року Україна вперше почала відзначати День Європи разом із Євросоюзом. Щорічно 9 травня європейські країни відзначають День Європи, присвячений співпраці держав континенту та євроінтеграції. Ми зв'язалися з Київською міською радою, аби дізнатися, як за останні 10 років столиця наблизилася до європейської родини.   

Фото: unsplash
Фото: Unsplash

Важкі виклики

За останні 10 років перед столицею постало чимало викликів: погіршення загальнонаціональної економічної ситуації у 2014 році, епідемія COVID-19 у 2020-му, початок повномасштабного вторгнення рф на територію України у 2022 році... Попри це боротьба триває, місто продовжує розвиватися та розв'язувати багато суспільно-важливих питань. Що зробили за останні 10 років? 

Транспортна інфраструктура 

Відкриття Дегтярівського шляхопроводу. Фото: kyivcity.gov.ua
 • збільшення рухомого складу комунального громадського транспорту, запровадження електронного сервісу оплати за проїзд за допомогою застосунку "Київ Цифровий";
 • облаштування велосмуг та смуг для громадського транспорту;
 • модернізація мережі ліній швидкісного трамвая; 
 • збільшення кількості перехоплюючих паркінгів;
 • ремонт та будівництво шляхопроводів, покращення системи вуличного освітлення;
 • пониження та облаштування об'єктів дорожньо транспортної інфраструктури з урахуванням принципів безбар'єрності.
Відкриття руху Подільсько-Воскресенським мостовим переходом. Фото: kyivcity.gov.ua

Міське середовище

Що стосується міського середовища та екології, у КМДА можуть похвалитися облаштуванням десятків скверів, парків та зон відпочинку. А скоро буде на одну більше, коли добудують міст "Хвиля Азову" на Оболоні.

Міст "Хвиля Азову". Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов 

Також виконана велика робота з озеленення міста, про це ми розповідали раніше.

Відкриття скверу Кусум в Дніпровському районі. Фото: kyivcity.gov.ua

А ще запустили онлайн-моніторинг якості повітря та програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами (стерилізація). 

Прогулянка із песиками з міського тимчасового притулку "Виставковий центр", фото: kyivcity.gov.ua 

Як повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, співвиконавцями програми є КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" та громадські організації, на утриманні яких перебувають притулки для знайдених або виловлених на території столиці тварин.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Також зроблена велика робота по розвитку безбар'єрного міського середовища. Детальніше читай про це тут. 

Енергоефективність

Місто виконало велику роботу у покращенні системи управління відходами та впровадженні програм енергоефективності для житлових будинків. Було модернізовано систему водопостачання та очищено стічні води. Після початку повномасштабного вторгнення активно проводили й реконструкцію теплових мереж.

Фото: Укренерго
Фото: Укренерго

Залучення інвестицій 

А ще столиці вдалося залучити інвестиції для сприяння бізнесу, а саме:

 • реалізації програм розвитку малого та середнього бізнесу;
 • підтримки стартапів коштом іноземних інвестицій.  
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов 

Надзвичайну увагу столична влада приділяє створенню у місті сприятливого бізнес-клімату, адже саме він є рушійною силою у реалізації Стратегії розвитку міста до 2025 року. За цією стратегією: створюються умови для економічного зростання та вдосконалення механізмів управління розвитком міста на засадах ефективності, відкритості та прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності, забезпечення належного функціонування інженерно-транспортної та комунальної інфраструктури, проведення цілеспрямованої містобудівної політики, дотримання високих екологічних стандартів та, в результаті цього, підвищення конкурентоспроможності міста, забезпечення гідних умов життя та загального підвищення добробуту населення. 

Медична сфера

За останні 10 років відбувся ремонт у десятках медичних закладів, а медична допомога вийшла на новий рівень завдяки впровадженню високотехнічних методів діагностики та лікування пацієнтів.

Один із медзакладів столиці, на базі якого облаштовують реабілітаційний центр для поранених захисників. Фото:  kyivcity.gov.ua 

Поступово впроваджують європейські стандарти у медичну освіту й розширюють можливості навчання та стажування медиків у країнах ЄС. А диджиталізація сфери охорони здоров'я дещо спростила життя як для медиків і пацієнтів, так і для державних інституцій. Приміром, за останні кілька років столичні лікарні нарешті перейшли на електронну медичну документацію, рецепти та записи до лікарів без участі суворих дам з реєстратури.  

Реалізується й міська програма з протидії епідемії ВІЛ-інфекції, захворюванню на туберкульоз.

Презентація проєкту "Смілива кров": Банк довгострокового зберігання еритроцитів створено на базі Київського міського центру крові. Фото: kyivcity.gov.ua 

Освітня сфера

Аби наблизити освіту до європейських стандартів:

 • модернізували освітні заклади;
 • відкрили нові школи та дитячі садочки;
 • збільшили потужності освітніх закладів та розширили мережі навчальних закладів;
 • відкрили нові сучасні багатофункціональні спортивні та оздоровчі комплекси.
"Безпечні канікули": тренінги та лекції для дітей у Vcentri Hub. Фото: kyivcity.gov.ua 

Європейські партнери 

Влада активно співпрацює з європейськими містами-побратимами Києва стосовно розвитку міста. КМДА розвиває туристичне співробітництво, співпрацює з громадськими організаціями, працює над збільшенням обсягів військової та іншої допомог від європейських партнерів і друзів.   

Фото: kyivcity.gov.ua

Мер Києва Віталій Кличко у День Європи традиційно зустрівся з послами та дипломатами інших держав. У заході взяли участь 24 посли та 16 представників дипкорпусу, зокрема, держав Великої сімки, країн ЄС тощо. Кличко вкотре наголосив, що майбутнє Європи визначається в Україні, бо наша держава б'ється з агресором не тільки за свою територіальну цілісність, а й за мир та безпеку в Європі. 

Фото: kyivcity.gov.ua

З 2014 року КМДА публікує щорічні звіти стосовно Києва, в яких детально описано результати роботи міста за кожен рік, охоплено найважливіші сфери життя міста.

За словами КМДА, звіти дають змогу оцінити ефективність реалізації запланованих ініціатив протягом звітного періоду та надати повну й вичерпну інформацію про результати діяльності Київської міської державної адміністрації.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов 

Усі звіти опубліковано на вебсайті Департаменту економіки та інвестицій КМДА.

Враховуючи тяжкі часи та воєнні умови, міська рада продовжує виконувати великий обсяг робіт для покращення столиці. Так, нещодавно ще одним побратимом Києва став Загреб (Хорватія). 

Фото: t.me/vitaliy_klitschko
Фото: t.me/vitaliy_klitschko

Віталій Кличко підписав угоду про співпрацю та взаємну допомогу з мером Загреба Томиславом Томашевичем під час Саміту мерів європейських міст у Парижі. 

Загреб став 14 містом, з яким Київ уклав побратимські відносини за час повномасштабного вторгнення росії в Україну, — розповів він.

Кличко подякував друзям та партнерам, які підтримують і допомагають розвивати й посилювати співпрацю з Києвом та Україною.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов 

А ще у 2023 році столиця та неурядова організація "Європейська столиця демократії" (European capital of Democracy або скорочено — ECoD) підписали Меморандум про взаєморозуміння. Мета — посилення співпраці між містами-учасниками мережі ECoD та надання Києву статусу учасника мережі на умовах спеціального партнерства.

ECoD щороку проводить відбір кращих інноваційних кейсів (кращих політик), що були імплементовані у європейських містах. Ці ініціативи оцінюють за їх вплив на залучення громадян та розвиток громад. Премія ECoD має назву — Innovation in Politics Awards.

У 2024 році до фіналу цієї премії вийшли два кейси від міста Києва:

 • Електронне голосування ОСББ у "Київ Цифровий" (категорія "Демократичні технології");
 • Збереження культури Києва через віртуальну спадщину (категорія "Місцевий розвиток").

Перший кейс став переможцем. Журі, яке складалося з понад тисячі європейських громадян, присудило цю нагороду Києву!  

Читай також: Київ змінює підземні переходи на наземні: навіщо? 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації