Мотопатруль повертається на дороги Києва

Мотопатруль повертається на дороги Києва Фото: Телеграм-канал Віталія Кличка

Із приходом весни на вулицях столиці знову з'явились поліцейські патрулі на двоколісних залізних конях. Мотопатруль Києва відкрив свій четвертий сезон! Ми дізналися — у чому полягає робота такого підрозділу Національної поліції України.

Нещодавно Київ отримав 11 мотоциклів BMW від німецьких партнерів. Ці транспортні засоби передали місцевій патрульній поліції для того, щоб правоохоронці могли ефективно реагувати на будь-які виклики. Загалом, ця ініціатива — важливий крок на шляху до модернізації та покращення роботи правоохоронних органів в Києві, а також демонстрація підтримки та співпраці між містом та його закордонними партнерами.  

Фото: Телеграм Віталій Кличко
Фото: Телеграм-канал Віталія Кличко

Нові поліцейські мотоцикли 

Мотоцикли вважають найоптимальнішим транспортним засобом для поліції, оскільки вони дешевші в обслуговуванні та ефективніші для подолання заторів. Тому столиця приділяє особливу увагу таким підрозділам. Мер Києва Віталій Кличко підкреслює, що ця техніка дозволить поліцейським бути маневренішими та мобільнішими під час забезпечення правопорядку в місті.  

Я вдячний міжнародним партнерам, які продовжують нас підтримувати. Завдяки їхній допомозі ми передаємо на фронт необхідну техніку та обладнання. А також оснащуємо сучасною технікою екстрені служби столиці, від оперативної роботи яких залежить спокій в місті та людські життя, — написав у своєму Телеграм-каналі Віталій Кличко  

За словами мера, тільки торік німецька земля Баварія передала Києву 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та 6 спецавтомобілів, зокрема три нові сучасні швидкі Renault, мікроавтобус Ford, пожежну машину Mercedes і автомобіль Iveco. Ця техніка вже працює у службах столиці. 

Основною ж метою підрозділу мотополіції є прибуття в важкодоступні місця, куди швидко не зможе дістатися автомобільний патруль: ДТП, регулювання руху тощо. Загалом до переліку обов'язків поліції на байках входить:  

  • надання допомоги потерпілим під час ДТП й оформлення матеріалів автопригоди;  
  • регулювання дорожнього руху; 
  • переслідування та зупинка порушників ПДР; 
  • відпрацювання повідомлень про правопорушення за гарячими слідами. 

У 2023 році Департамент патрульної поліції оголосив тендер на закупівлю 4 спеціалізованих мотоциклів на базі KAWASAKI VERSYS 650, на які планують витратити 1 млн 974 тис. грн. Гарантія на техніку повинна поширюватися на 2 роки. 

Фото: з відкритих джерел
Фото: з відкритих джерел (Kawasaki Versys 650)

Після закупівлі мотоцикли пройдуть сертифікацію як спеціалізовані транспортні засоби (сертифікати з кодом VIN), будуть обладнані додатковими пристроями: спецсигналами, вологостійким СГП, захисними дугами та написами "Патрульна поліція". Тому незабаром очікуємо нових залізних коней на дорогах столиці.  

Фото: Телеграм-канал Віталія Кличко
Фото: Телеграм-канал Віталія Кличка

Поява мотопатрулів 

У 2014 році в Україні запустили реформу МВС, спрямовану на перехід від міліції до нової структури — "Національної поліції". За рік у 2015 році вперше в мережі з’явилася інформація про запуск мотопатруля в Києві. Для реалізації цього проєкту закупили 16 мотоциклів із Японії, оснащених кофрами та сиреною. У серпні 2018 року в межах програми створення мотопатруля 16 київських поліцейських пройшли навчання зі здобуття особливих навичок управління, маневрування та керування двоколісними в складних погодних умовах. Ці курси провели закордонні інструктори від Канадської поліцейської місії в Україні.    

Для патрульної служби обрали мотоцикли моделі Suzuki SV650. Їх підвіска має оптимальні міські налаштування. Їзда по бруківці не викликає дискомфорту – всі дрібні нерівності практично безслідно розчиняються в надрах пружин і амортизаторів. 

Так Київ став першим українським містом, де з'явилися поліцейські на байках. За декілька років мотопатрулі запрацювали в Харкові, Львові та Одесі. Щоб стати мотопатрульними, поліцейські проходять спеціалізований курс управління мототранспортом та отримують відповідний сертифікат.   

0 / 0

Практика використання мотоциклів поліцією виникла 1908 року в США, у штаті Мічиган. Потім мотопатрулі стали з'являтися і в інших штатах, а зараз вони діють у більш ніж 40 країнах світу, переважно використовуючи мотоцикли марки Harley-Davidson.

У соцмережах Кияни живо обговорюють повернення мотопатрулів, радіючи тому, що патрульні, нарешті, зможуть ловити кур'єрів доставок, які постійно порушують правила дорожнього руху.

А як ти ставишся до повернення поліції на мотоциклах? Поділися своєю думкою у нашому Телеграм-каналі.  

Читай також: Що чекає на порушників комендантської години в Києві?

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації