Все на ізі: 4 цікаві, легкі та смачні маршрути Києвом

Все на ізі: 4 цікаві, легкі та смачні маршрути Києвом Колаж: "ТиКиїв"

Не знаємо, як ти, а ми віримо, що приємна прогулянка — це запорука чудового дня. Проте вибір нового маршруту іноді займає ту мач вільного часу. Саме тому ми вирішили поділитися улюбленими локаціями нашої редакції — справжніх фанатів міста.

Разом з izibank ми продумали 4 маршрути, що допоможуть тобі знайти культові історичні місця (куди ж без них), щось новеньке в секретних локаціях, точки для перекусу, смачної кави, крутезних хот-догів та десертів. Ну і, звичайно, місця, які тобі захочеться сфотографувати.

Сприймай це як екскурсії нового формату — маршрути, де все на ізі.

Від серця столиці до ботсаду

маршрут києвом для прогулянки

  1. "Український Дім" — відродження культури

Зараз складно уявити, але на цій території свого часу стояли перший міський театр, один із найкращих готелів міста, а ще… музей Леніна. Проте темні часи в минулому — сьогодні Національний центр "Український Дім" вражає не тільки своїм зовнішнім, а й внутрішнім, адже пропонує фантастичні культурні програми, проводить кінопокази, концерти та виставки. Подивитись актуальну афішу можна тут.

  1. Майдан Незалежності та Хрещатик — серце столиці

Наша подорож продовжиться з площі, на якій мільйони українців не раз відстоювали свою незалежність, а в часи війни саме вона стала місцем, де пишеться сучасна історія. Майдан Незалежності без перебільшень став символом вільного народу та духу свободи. Тож не дивно, що і сам Майдан наповнений різними символами, а прогулянка ним неймовірно заряджає енергією.

Наприклад, тут можна побачити роботу всесвітньо відомого художника Бенксі — як символ того, що світ підтримує Україну. А прогулявшись центральною вулицею Хрещатиком, ти не тільки відчуєш себе туристом, який потрапив у Київ уперше, а й зможеш назнімати контенту на центральній фотозоні країни.

Редакція "ТиКиїв"
Вибирай для цієї прогулянки ранковий час — саме тоді на центральній вулиці міста найменше людей і можна насолодитись прогулянкою повною мірою.

  1. "Всі. Свої" — підтримуй українське

Один із магазинів, де варто брати плату за вхід, адже його складно відрізнити від сучасного музею. Тут можна купити запах осені або літа у вигляді свічок, приміряти вишиванки різних регіонів країни, вибрати горнятко для кави або глечик для молока. Маркет "Всі. Свої" — це про одяг, побут, канцелярію, декор. А найголовніше — про Україну та її талановитих людей.

А якщо ти мрієш придбати щось особливе, зверни увагу на пропозицію "цілі" від izibank*. Цей сервіс допоможе легко накопичити кошти на придбання своєї мрії. Його просто відкрити або закрити дистанційно, можна достроково знімати та зручно поповнювати. Плюс — приємна відсоткова річна ставка у гривні — 10%.

  1. ЦУМ — погляд під новим ракурсом

Ми впевнені, що ти зараз подумаєш про шопінг, але ні. Насправді ЦУМ відкритий для емоцій. Якщо піднімешся на останній поверх універмагу, то побачиш фантастичний краєвид — головну вулицю столиці з висоти пташиного польоту.

  1. Перший фастфуд столиці — київська перепічка

Хибна думка, що в цій локації немає нічого особливого. Ти помічав, як любиш МакДональдз, хоча їжа не змінюється роками? Те саме і з київською перепічкою — швидка черга і смачний перекус. Це загадка для кожного: як сосиска десятиліттями не змінює смак? Простий рецепт, який неможливо розкрити. Місце, про яке знає кожен.

  1. Парк ім. Шевченка — місце, де зібрано все

Прогулянка парком — це завжди порція дофаміну. Головний у парку ім. Шевченка — звісно, пам'ятник Кобзарю. Але поруч із ним атмосферу створюють вуличні музиканти та дідусі, які грають у шахи. Навпроти парку — червоний корпус Національного університету ім. Шевченка. Жартують, що він став такого кольору через кров студентів, яку вони втратили у важких боях з наукою. А ще подейкують, що стінами університету блукають привиди.

Анна Тігіпко, СEO izibank
Парк ім. Тараса Шевченка особливо гарний, коли там розквітають тюльпани, бузок, каштани, магнолії та сакури. А ще тут є оригінальні лавки, скульптури і майданчик для дітей різного віку. Мої діти люблять проводити у цьому парку час. Поряд із ним є цікаві пам'ятки архітектури та Національний музей Тараса Шевченка.
З нагоди Дня музеїв ми з командою izibank побували на оглядовій екскурсії, де дізналися про Шевченкову кар'єру художника, а також про те, що він найчастіше  відображав у своїх поетичних, прозових і малярських творах. Словом, рекомендую відвідати музей та по-новому відкрити для себе велич Кобзаря!

  1. Ботанічний сад ім. Фоміна — затишний куточок

Завершити прогулянку можна у прохолодній тиші одного з найстаріших ботсадів країни, якому у травні виповнилось 184 роки! За цей час він і сам накопичив багато чого найстарішого — київські каштани, які посадили наприкінці 19 століття, або 30-метрову пальму Лівінстона (цій поважній пані вже понад 200 років).

Посилання на маршрут тут.

Прогулянка одним із найкращих районів міста, або Де хочуть жити кияни

  1. Золоті ворота — дивися згори

Головна брама стародавнього Києва — це буквально кілька квадратних метрів, де є все необхідне для щастя. Грають вуличні музиканти, цвітуть каштани, бабусі продають квіти. І всі обходять Золоті ворота, бо кудись поспішають, а не варто. Брама багата на історію та деталі. Чого тільки варті маленькі двері (перевір, чи ти пролізеш), які ведуть на дах. А звідти — панорама старого Києва. Очікуй запитань, де ти зробив це фото.

  1. Будинок Сироткіна — нотки неоренесансу та еклектизму

Біля Золотих воріт розгортається чудова панорама — прибутковий будинок Сироткіна, одна з найкрасивіших будівель історичного центру. Його звела в 1899-1902 роках архітектурна фірма Шимана та Гілевича у стилі неоренесансу з елементами раннього модерну. А на момент зведення він вважався найвищою житловою спорудою Києва. Будинок, що просто змушує себе фотографувати.

  1. Вулиця Рейтарська — неповторний вайб міста

О, це особлива вулиця зі своїм особливим вайбом. Тут ти знайдеш модні кав'ярні, витвори вуличного мистецтва, які вже вписались у пейзажі вулиць, найстарішу піцерію Києва, шоуруми та багато інших цікавинок. Обов'язково зайди у дворик з воронами (круками) — колись у 90-ті тут жив кримінальний авторитет Гриша, який дуже любив птахів. Минуло багато часу — Григорій помер, а ворони залишились, і вони завжди готові позувати для фото.

Редакція "ТиКиїв"
А ще, звісно, не пройди повз чудовий циліндр "Рейтарська Circle". У минулому — приміщення поліклініки Національної спілки письменників України, а нині — одного з наймодніших фудмаркетів столиці. До речі, в izibank є кешбек 0,5% на все. Яку б покупку ти не зробив, користуючись карткою!

  1. Кафе "Ярослава" — на заздрість закладам третьої хвилі

Ти полюєш за модними сінабонами по всій столиці, хоча варто просто зайти в "Ярославу" по булочку з корицею. А запивши її домашнім компотом, ти забудеш про будь-які новомодні комбучі та матчі. Бо насправді Київ смакує по-домашньому.

Анна Тігіпко, СEO izibank
Домашня випічка завжди асоціюється з дитинством. Коли з вулиці біжиш на запах булочки, смакуєш нею та знову повертаєшся до друзів. Хто ностальгує за безтурботністю та смачнющими булочками — вам у "Ярославу". Завжди роздумую, випічку з якими ягодами взяти цього разу. Обожнюю, що в булочку кладуть ягоди, а не джем чи повидло. Серед моїх фаворитів — з вишнею.

  1. Велотрек — спортивний символ міста

Найімовірніше, тебе навчили кататися на велосипеді в дитинстві, чи не так? Насправді в Києві можна кататися на велосипеді з кайфом, ще й учитися робити це професійно. Ти будеш першим, хто запросить друзів на заняття з велоспорту в самісінькому центрі столиці. Дивуй! Але ми не наполягаємо — навіть без спортивного духу цей спот 100% має унікальний вайб. Поруч із велотреком є крутий скверик, тож ти можеш замовити смачну піцу або фо-бо в Food Spot і перекусити в затишній атмосфері. А після перекусу знайди бронзову скульптурку велосипедиста від Юлії Бевзенко. Кажуть, якщо потерти її — набереш швидкість :)

Посилання на маршрут тут.

Третє побачення з Києвом

маршрути києвом

  1. Маріїнський палац і парк — для тихої прогулянки

Цю прогулянку пропонуємо розпочати з аристократичного історичного району Липки і його перлини — Маріїнського палацу. Розкішне барокове творіння Растреллі нині працює як офіційна церемоніальна резиденція президента. Поряд із палацом — дуже сучасний доглянутий парк із фонтанами, тінистими алеями та скульптурами, де молодь катається на скейтах та робить фоточки з оглядового майданчика. Попри те, що під час воєнного стану частина його перекрита, улюблені локації киян доступні для прогулянок. 

До речі, не забудь відвідати пам'ятник символу столиці — паркову статую "Київські каштани". Всім київським мамам, які народили у день встановлення пам'ятника у 2009 році, видали сертифікат на право висадити каштан у скверику. Майбутні мами труть його на удачу :)

Анна Тігіпко, СEO izibank
Ми любимо у цьому парку проводити сімейні вихідні. З алеї Маріїнського парку відкривається неймовірний краєвид — панорама Києва, Дніпро. Є тінисті доріжки та цікаві статуї для дітей. Далі можна пройти до лялькового театру "Замок на горі", що зачаровує своєю архітектурою. Довкола будівлі розташовані казкові персонажі, біля яких обожнюють фотографуватися діти.
На цьому наша прогулянка не завершується. Ми прямуємо через скляний міст до Володимирської гірки. Тут теж є неймовірні панорами міста. Полюбляємо цей маршрут навесні та восени. У ці пори року він особливо прекрасний. І завершивши прогулянку, підкріплюємось чимось смачненьким. Рекомендую Art Éclair — тут найсмачніші еклери. Ми вибираємо "Снікерс" і "Шоколадний".

  1. Kyiv Food Market — гастрономічний рай

Це місце, де можна перекусити та одразу вирішити, в якій атмосфері пройде прогулянка. Хочеш української кухні, сучасний десерт чи гостру мексиканську вуличну їжу? Пам'ятаєш фразу "ми те, що ми їмо"? У цьому місці тільки тобі вирішувати, ким бути.

Маєш дисконти в ресторанах, але не хочеш носити їх із собою? Ми тебе розуміємо, як і izibank, що створив спеціальний розділ у своєму застосунку. Просто додавай туди дисконтні картки та користуйся.

  1. Готель "Салют" — перлина столичного модернізму

Що ти знаєш про Авраама Мілецького? На цьому маршруті ти зможеш побачити одразу декілька шедевральних робіт зодчого, автора культових пам'яток модернізму. Ми побачимо Парк Вічної Слави, Палац дітей та юнацтва, а також споруду, яку називали яскравим прикладом модернізму майбутнього — готель "Салют".

За ідеєю архітектора, вона мала бути втричі вищою. Але щоб утілити в реальність такий проєкт, у радянські часи треба було пройти не одне коло бюрократичного пекла. Тож маємо те, що маємо — навіть за таких умов споруда привертає увагу і не залишає байдужим.

Редакція "ТиКиїв"
У приміщенні готелю "Салют" працює більярд. Атмосфера старого готелю та вишуканої гри тобі забезпечена.

  1. "Мистецький Арсенал" — доторкнутися до мистецтва

Якщо ти гадаєш, що нове подання мистецтва не для тебе, то не поспішай робити висновки. Нині в "Арсеналі" — виставка речей, спостережень і розмов про відчуття… Все, що практикували від початку війни митці. Ти точно знаєш мистецтво, що підтримує тебе у війну — пісню, марку, фільм. А як щодо експозиції? Анонси виставок знайдеш тут.

  1. "Батьківщина-Мати" — найвища статуя Європи

Кожен знає, де цей монумент та про що він. І ми впевнені, що тобі відома головна причина дискусій — радянський герб. Проте, як не крути, коли опиняєшся біля цієї статуї, в тебе перехоплює подих від масштабу ідеї, від панорам міста. Але чи був ти всередині музею, а не просто на території? Там, де гарно вбраний стіл, по один бік якого матері чекають на синів, а по інший — діти, які не повернуться... Експозиція, яку не змінювали роками, тепер відображає не лише Другу світову війну, а й життя українців сьогодні.

Посилання на маршрут тут.

Твій особливий Поділ

  1. Фунікулер — три хвилини історичної атмосфери захвату

Так, його головна мета — поєднати Верхнє місто з пунктом нашого призначення — Подолом. І ми не будемо казати, що з фунікулера відкривається панорама Києва. Насправді ж "трушні" гуляки знають, що з нього в цю пору року можна побачити лише пишні каштани. Та проїхатися варто задля атмосфери. Подорож триває усього три хвилини, але вона пробуджує в тобі дитину, яку дивують навіть такі дрібнички.

Цікаво, що фунікулер вважається найбезпечнішим видом транспорту — за всю історію на ньому трапилася лише одна аварія, у 1928 році, та й то обійшлося без жертв.

На станції фунікулера ти зручно можеш розрахуватись карткою. І якщо ти, як і сам фунікулер, постійно в русі та не маєш часу відвідувати банківські відділення, просто скачай застосунок, проходь реєстрацію та користуйся. Все izi :)

  1. Вулиця Сагайдачного — безперервне свято

Ставши пішоходною буквально декілька років тому, ця вулиця перетворилася на суцільний карнавал. Тут гуляють, катаються на роликах, п'ють просеко просто на сходинках і танцюють. Вона неймовірна, бо забудова майже не відрізняється від початкової, 19 століття. Зверни увагу на новий ресторан кримськотатарської кухні Алекса Купера "Селям", який уже встиг підкорити серця киян. Місцевий хіт — катлама, пшеничний коржик із зеленню та сиром.

  1. Таємничі вулички Подолу

Поділ — найстаріша частина міста, тому тут купа будиночків, що дивують не тільки своєю архітектурою, а й історією. Це той випадок, коли прогулянка буде довгою та красивою. Вибери нестандартні маршрути, наприклад, прогуляйся вулицями Іллінською та Волоською.

 

Редакція "ТиКиїв"
Поділ — неймовірно цікавий район, містичний, наповнений загадками. І щоб відчути його повною мірою, не треба боятись досліджувати, адже найцікавіші місця ти завжди знаходиш сам. Особлива цікавинка — дворики. Ми дуже любимо один чз найкрасивіших на Межигірській, 24, де сторічна виноградна лоза обплітає весь маленький дворик-колодязь.

  1. Церква Миколи Чудотворця — унікальний храм на воді

А якщо з Іллінської визирнути на Набережно-Хрещатицьку, можна зустріти справжнє диво — храм на воді. Поки що Церква Миколи Чудотворця — перший і єдиний храм такого штибу в усій Європі. А ще існує припущення, що храм побудований неподалік від того місця, де 988 року Володимир Великий хрестив Київську Русь.

  1. Житній ринок — історія зі смаком

Якщо ти любиш урбаністику, не проходь повз один із найстаріших та найколоритніших ринків країни. Житній був відомим ще за часів Київської Русі, а з 15 століття він став головним торговельним центром міста. До речі, там можна купити неймовірні крафтові сири та мед, яких не знайдеш більше ніде в Києві.

Анна Тігіпко, СEO izibank
Найважливіше на ринку — атмосфера. Тут покупці та продавці не лише вітаються, а й спілкуються як добрі друзі. Продавці завжди пам'ятають уподобання своїх постійних клієнтів. Ти можеш зайти за чимось одним, а вийти з трьома торбами. Тут пахне смачно і по-домашньому. Наша любов до Житнього ринку нездоланна — ми їдемо сюди з іншого кінця міста, бо тут смачніше. Найчастіше вибираємо рибку і фрукти.

  1. Піцерія "Автостанція" — нове життя старої будівлі

Справді автентичне, а головне — смачне місце. Піцерія працює у приміщенні справжньої колишньої автостанції. Дизайн закладу вражає своїм поєднанням декору колишньої автостанції та сучасної піцерії з цікавим меню. Цей заклад — яскравий приклад того, як можна переосмислити занедбану будівлю та повернути їй сенс для існування.

  1. First Point — кав'ярня в серці Подолу

Одного разу сестри відкрили новий заклад — First Point на Подолі, і тепер це своєрідне місце зустрічі або ж просто точка, де можна перевести подих. Цікавий антураж закладів третьої хвилі, стіни з історією, меню, ніби в аеропорту, атмосфера мандрівок і запах кави. А ще тут можна пройти експрес-курс і опанувати професію баристи. Чом би й ні?

  1. Квиток, попкорн і "Жовтень"

Надворі червень, а в серці Подолу — кінотеатр з історією.  "Жовтень" — не лише про кіно, а й про благодійність, літературу, творчі вечори та зустрічі. Місце, де не просто переглядають новинки кінематографа, а знаходять круте ком'юніті. 

Посилання на маршрут тут

А який маршрут вибрав(-ла) ти? Ділися з нами в коментарях в інстаграмі!

ПАРТНЕРСЬКИЙ ПРОЄКТ

АТ «ТАСКОМБАНК», Ліцензія НБУ №84 від 25.10.2011, зареєстровано 21.10.1991 НБУ за №45

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

В Україні покажуть незвичайний бойопік про Марчелло Мастроянні з Кетрін Денев та К'ярою Мастроянні - 412x412
Афіша

Редакція "ТиКиїв"

В Україні покажуть незвичайний бойопік про Марчелло Мастроянні з Кетрін Денев та К'ярою Мастроянні

Цінне, живе, доісторичне: які дивні речі намагаються незаконно вивезти з України - 412x412
Місто

Вероніка Киреєва

Цінне, живе, доісторичне: які дивні речі намагаються незаконно вивезти з України

8 трендових професій, які визначають майбутнє просто зараз - 412x412
Прогресивний

Артем Прокопенко

8 трендових професій, які визначають майбутнє просто зараз

Куди піти вчитися, не виходячи з дому: безплатні онлайн-курси - 412x412
Прогресивний

Тетяна Трифонова

Куди піти вчитися, не виходячи з дому: безплатні онлайн-курси

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації