Найочікуваніші закордонні фільми Київського кінофестивалю "Молодість"

Найочікуваніші закордонні фільми Київського кінофестивалю "Молодість" Кадр із фільму "Проєкт "Клезмер". Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Понад 100 фільмів, 12 програм, дев'ять днів, дві локації. Приблизно такий вигляд матиме цьогорічний Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість".

Нинішня подія стане 52-ю. Найбільший кіноогляд в Україні пройде з 21 до 29 жовтня. Покази проведуть у кінотеатрах "Жовтень" і "Краків". Традиційно головне завдання заходу — сприяння розвитку молодого професійного кіно. 

Окрім 31-го українського фільму, в межах фестивалю презентують десятки стрічок із різних країн. Більшість із них — це новинки 2023 року. Повнометражні та короткометражні. Як ігрові, так і документальні. 

Раніше я розповів про найцікавіші вітчизняні кінопрем'єри, які варто подивитися насамперед. У цьому ж матеріалі акцентую на найочікуваніші закордонні фільми. Це сім цьогорічних картин, на які варто звернути увагу під час КМКФ "Молодість".

  • ДЕ? Вул. Костянтинівська, 26. Кінотеатр "Жовтень"; вул. Русанівська набережна, 12. Кінотеатр "Краків"
  • КОЛИ? 21-29 жовтня
  • СКІЛЬКИ? Квитки — 80-120 грн, абонементи — 500-1000 грн

Читай також: Найцікавіші фільми жовтня, які варто подивитися

Диско-Бой

Фільм Диско-Бой
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисер: Джакомо Аббруццезе
Виробництво: Франція, Італія, Бельгія, Польща, 2023

Центральні персонажі — білорус Олексій та нігерієць Джомо. Після важкої подорожі Європою Олексій потрапляє до Парижа. Він збирається вступити до Французького іноземного легіону. Участь у цьому військовому корпусі дозволить іноземцю-нелегалу отримати французький паспорт. Тим часом Джомо бореться проти нафтових компаній, які загрожують виживанню його села, а його сестра Удока мріє про втечу. Їхні долі переплітаються, за сюжетом.

Це повнометражний ігровий дебют італійського режисера Джакомо Аббруццезе. На Берлінському кінофестивалі драма брала участь в основному конкурсі та отримала "Срібного ведмедя" за визначний мистецький внесок. 

За словами організаторів, ідея створення стрічки у режисера зародилася в Києві під час його візиту на "Молодість" 2012 року з короткометражкою Fireworks. "Диско-Бой" увійшов до міжнародного повнометражного конкурсу цьогорічного кінофестивалю. 

Проєкт "Клезмер"

Фільм Проєкт Клезмер
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисери: Леандро Кох, Палома Шахман
Виробництво: Аргентина, Австрія, 2023

Аргентинець Леандро заробляє на життя зйомкою єврейських весіль. Під час одного зі святкувань він закохується у Палому — кларнетистку весільного оркестру. Щоб привернути її увагу, Леандро вдає, що знімає документальний фільм про клезмер — традиційну народну музику східноєвропейських євреїв. Задля вигаданого кінопроєкту він вирушає у спонтанну подорож Східною Європою в пошуках останніх наявних мелодій. Шукає їх, зокрема, й на Закарпатті.

Це повнометражний дебют аргентинських режисера і сценариста Леандро Коха та музикантки й режисерки Паломи Шахман. На Берлінському кінофестивалі документалка виграла приз за найкращий дебют. 

"Проєкт "Клезмер" покажуть у міжнародному документальному конкурсі "Молодості".

Зла не існує

Фільм Зла не існує
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисер: Рюске Хамаґучі
Виробництво: Японія, 2023

Головні герої — робітник Такумі та його донька Хана. Вони живуть у селищі неподалік від Токіо. Поблизу їхнього будинку столична компанія планує побудувати глемпінг для містян. Такумі та його сусіди з'ясовують, що проєкт матиме негативний вплив на систему водопостачання. Він поставить під загрозу як екологічний баланс, так і спосіб життя місцевих мешканців. Тоді селяни починають чинити опір забудовнику. 

Це дев'ятий ігровий повний метр японського режисера Рюске Хамаґучі. Його попередня робота "Кермуй моїм авто" торік здобула "Оскар" за найкращий міжнародний повнометражний фільм. 

На Венеційському кінофестивалі стрічка "Зла не існує" отримала гран-прі журі та нагороду Міжнародної федерації кінопреси. На "Молодості" драму покажуть у позаконкурсній програмі "Фестиваль фестивалів". 

Житній ріг

Фільм Житній ріг
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисерка: Хайонe Камборда
Виробництво: Іспанія, Португалія, Бельгія, 2023

Дія починається в іспанському муніципалітеті А-Ілья-де-Ароуса 1971 року. Головна героїня Марія заробляє на життя ловлею молюсків, але місцеві жителі знають її також як повитуху. Непередбачувана подія змушує жінку тікати з рідного острова. Марія вирушає в подорож, яка перетворюється на боротьбу за виживання. Прагнучи свободи, вона вирішує перетнути кордон одним із контрабандних маршрутів між Галісією та Португалією.    

Це другий повнометражний фільм іспанської режисерки Хайонe Камборда. Світова прем'єра відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. А на Міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні історична драма отримала головну нагороду "Золота мушля".

На "Молодості" показ пройде у секції "Фестиваль фестивалів" та буде частиною національної програми "Іспанський фокус". 

У воді

Фільм У воді
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисер: Хон Сан Су
Виробництво: Південна Корея, 2023

Актор вирішує покинути кар'єру і зняти короткометражний фільм. Окрім нього, до знімальної групи входять оператор і виконавиця головної ролі. Вони прибувають на острів Чеджу. У пошуках натхнення герой досліджує околиці, чекає, коли з'явиться потрібне світло, та з узбережжя спостерігає за горизонтом. Одного разу він помічає постать біля підніжжя скелі й наважується почати розмову. Завдяки цьому діалогу та написаній роками раніше пісні про кохання у чоловіка з'являється історія, варта розповіді.  

Це 29-й повнометражний фільм південнокорейського режисера Хон Сан Су. Світова прем'єра пройшла на Берлінале. 

Показ драми відбудеться у позаконкурсній програмі "Молодості" Forma.

Жорстокі ігри: Ріміні Спарта

Фільм Жорстокі ігри: Ріміні Спарта
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисер: Ульріх Зайдль
Виробництво: Австрія, Німеччина, Франція, 2023

Сюжет розгортається навколо трьох чоловіків — двох братів та їхнього батька. Колишній зірковий співак Річі Браво виступає в готелях та автобусах італійського міста Ріміні. Його знаходить доросла донька. Вона вимагає гроші, які батько ніколи не давав після того, як покинув їх із матір'ю. Тим часом його молодший брат Евальд намагається почати нове життя у віддаленому куточку Румунії. Разом із місцевими хлопцями він перетворює напівзруйновану школу на фортецю, що викликає підозри в батьків. Поки брати розв'язують свої проблеми, їхній батько залишається наодинці у будинку для літніх людей в Австрії. 

Це комбінована та розширена версія диптиха австрійського режисера Ульріха Зайдля. Понад тригодинну драму зі змонтованих разом його фільмів "Ріміні" та "Спарта" вперше представили на Роттердамському кінофестивалі. Перед тим стрічки виходили окремо.

На "Молодості" картину покажуть у позаконкурсній програмі "Спеціальні події".

Нотатки воєнного часу

Фільм Нотатки воєнного часу
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисерка: Барбара Купісті
Виробництво: Італія, 2023

Документальний фільм, присвячений початку повномасштабного російського вторгнення. У прагненні "дістатися до емоційного епіцентру війни" італійська режисерка Барбара Купісті вирушила до України. Її шлях починається з Варшави та продовжується у Львові, Одесі та селищах. Зрештою вона приїжджає до Києва та міст Київської області — Бучі, Ірпеня та Бородянки. 

На "Молодості" стрічка буде представлена у секції "Спеціальні події".

Читай також: Кінокритики назвали найкращі українські фільми року

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації