Організації та притулки у Києві, що піклуються про тварин

Через повномасштабне російське вторгнення багато тварин втратили свої домівки. Волонтери вивозять їх із прифронтових зон, лікують, реабілітують і допомагають знайти нові люблячі родини. Розповідаємо про київські організації та притулки, яким можна допомогти або ж знайти там для себе вірного пухнастого друга.
UAnimals

Організацію із захисту й порятунку тварин створив громадський активіст Олександр Тодорчук у 2016 році. Відтоді UAnimals вдалося домогтися заборони цирків із тваринами у трьох десятках міст, домовитися про відмову від натурального хутра з десятками дизайнерів. Також зоозахисники домоглися ухвалення законопроєкту 1684-ІХ, який посилив відповідальність за жорстоке ставлення до тварин та заборонив фотопослуги й жебракування з ними. Разом з Асоціацією парфумерів України UAnimals добилися затвердження урядом Технічного регламенту для косметичних засобів — відтепер випробовувати ці засоби на тваринах в Україні заборонено.
З початком повномасштабного російського вторгнення організація зосередилася на допомозі тваринам, які перебувають на прифронтових територіях і в зонах бойових дій. Волонтери евакуюють та безплатно стерилізують хвостиків, закуповують корми та ліки для притулків, відбудовують заклади для тварин.
Допомогти організації можна, купивши її фірмовий мерч у благодійній крамниці Animalism або зробивши донат за посиланням.
Притулок "Сіріус"

- ДЕ? Київська область, Вишгородський район, село Федорівка
Один із найбільших та відомих притулків в Україні було створено у 2000 році. З початку діяльності "Сіріуса" його підтримують благодійники та люди, небайдужі до життя тварин. У притулку проживає понад 3000 собак та котів. Усіх тварин обов'язково стерилізують і допомагають їм знайти нові домівки.
Оскільки притулок уже переповнений, до нього не приймають нових безпритульних тварин. А волонтери закликають киян і мешканців області відповідально ставитися до своїх улюбленців, вчасно стерилізувати собак і кішок, а також забирати їх із притулків, а не купувати.
Охочі можуть допомогти закладу кормом для тварин, ветеринарними препаратами, матеріалами для будівництва та ремонту старих вольєрів.
Дізнатися докладніше, як можна допомогти мешканцям "Сіріуса", можна за посиланням. Також притулку можна допомогти фінансово, оформивши разовий або щомісячний донат. Реквізити для цього можна знайти за посиланням.
Gostomel Shelter

- ДЕ? Гостомель, вулиця Свято-Покровська, 213
Гостомельський притулок для тварин створено у 2000 році на місці занедбаного корівника. На початку 2022 року він пережив окупацію, обстріли та масові бомбардування. Засновниця Gostomel Shelter Ася Серпінська та її команда не покинули тварин і перебували в притулку з першого дня повномасштабки. Їм вдалося зберегти життя підопічних і дочекатися ЗСУ.
Наразі в притулку проживають понад 700 собак і котів, які шукають люблячі родини. У закладі працюють найбільший в Україні ветеринарний стаціонар і госпіталь. Там проводять стерилізацію бездомних тварин, після чого вони проходять обов'язкову реабілітацію в стаціонарі.
За словами представників Гостомельського притулку, у них немає надійних джерел фінансування та постійних працівників. Тому вони будуть вдячні за будь-яку фінансову допомогу, а також за корм для тварин, медикаменти та будматеріали.
Дізнатися про актуальні потреби притулку, а також зробити донат можна на сайті Gostomel Shelter.
Happy Paw

- ДЕ? Вулиця Шота Руставелі, 44
Happy Paw — це благодійний фонд, який допомагає понад 50 притулкам для бездомних тварин по всій Україні. Компанія була заснована у 2012 році, а згодом благодійна організація взяла під своє крило перший притулок.
Фонд не тільки допомагає притулкам, а й підтримує тяжкохворих тварин, допомагає господарям знайти загублених домашніх улюбленців, пропагує адопцію і стерилізацію тварин. Волонтери фонду також опікуються хвостиками на відстані та проводять уроки доброти в межах проєкту "Біоетика для молоді", на яких навчають гуманного ставлення до тварин.
Допомогти благодійному фонду Happy Paw можна за посиланням.
Притулок SOS

- ДЕ? Вул. Пирогівський шлях, 186
Притулок для тварин SOS — перший в Україні, який розпочав діяльність у 1997 році. Його заснувала бельгійська принцеса Елізабет де Крой 29 вересня 1997 року. До того часу на місці сьогоднішнього притулку впродовж 55 років функціонував "Цех з утилізації тварин", в якому сотнями тисяч знищувалися безпритульні тварини.
За понад 20 років діяльності притулок у Пирогові став справжнім домом для чотирилапих, яких часто знаходять хворими чи покаліченими. У місцевій ветеринарній клініці тварин лікують, виходжують, стерилізують. Потім котів відправляють до спеціального приміщення, а собак — у вольєри.
Реквізити для допомоги притулку SOS у Пирогові можна знайти за посиланням.
Patron Pet Center

- ДЕ? ВДНГ, 11 павільйон, пр-т Академіка Глушкова, 1
На столичному ВДНГ з літа 2023 року працює притулок для тварин "Пес Патрон". Відтоді заклад прийняв 1800 хвостатих, більшість із яких знайшли свої нові домівки. У притулок приймають тварин з вулиці, яким потрібна допомога. Також представники Patron Pet Center працюють із волонтерами, які евакуюють пухнастиків із небезпечних районів України. Кожна тваринка проходить повний цикл адопції — від лікарів до зоопсихологів, від фізичної реабілітації до грумінгу і наведення краси.
Будь-хто охочий може прийти до притулку "Пес Патрон", погуляти з собаками, які там живуть, погладити котів, допомогти волонтерам у прибиранні та, звісно ж, забрати додому пухнастика, який сподобався.
Актуальні збори та реквізити для допомоги притулку "Пес Патрон" можна знайти за посиланням.
Центр адопції тварин на ВДНГ

- ДЕ? ВДНГ, павільйон 16, пр-т Академіка Глушкова, 1
На території ВДНГ зусиллям волонтерських організацій та міських служб у 2022 році було створено тимчасовий притулок для тварин "Виставковий центр". До нього привозять тварин, які втратили господарів, які загубились, з Києва та населених пунктів Київської області — Ірпеня, Бородянки, Гостомеля та інших. Притулок відкритий для усіх охочих за попереднім записом, і його основна мета — соціалізація та прилаштування тварин, які втратили господарів і опинились на вулиці.
Волонтери притулку стерилізують, лікують і реабілітують пухнастих підопічних, а також допомагають знайти їм нові сім'ї. Усі охочі можуть приїхати до закладу та взяти на прогулянку собаку. Також фахівці центру періодично проводять лекції на теми, які цікаві та корисні власникам домашніх тварин.
Допомогти притулку фінансово, а також зареєструватися на актуальний захід можна за посиланням.
URSA

URSA — це громадська організація, яка з 2018 року займається захистом прав тварин в Україні. Фахівці організації надають юридичні консультації та подальший супровід адміністративних та кримінальних справ громадянам, які стали свідками жорстокого поводження з тваринами.
Також волонтери URSA рятують тварин, які стали жертвами жорстокого поводження або бойових дій, допомагають притулкам кормами та медикаментами, а також допомагають волонтерам, які піклуються про тварин на прифронтових територіях.
Допомогти організації URSA можна донатом за посиланням.