Скільки коштує озеленення Києва?

Скільки коштує озеленення Києва? Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Кожен рік моніторинговий центр HUGSI (Husqvarna Urban Green Space Index) публікує рейтинг найзеленіших міст світу. Якщо у 2020 році Київ посів 100 місце у світі й 63 у Європі (і це у важкі часи COVID-19), то після початку повномасштабної війни у 2022 році — 192 місце у світі й 190 місце серед міст Європи. Цього року КМДА планує все зробити для того, щоб столиця не втрачала позиції й надалі залишалася озелененою. Команда "ТиКиїв" з'ясувала, скільки це коштуватиме 

Фото: з відкритих джерел
Фото: з відкритих джерел

 

Плани озеленення у 2024 році

У 2024 році "Київзеленбуд" планує витратити на озеленення столиці 1 млн гривень. Згідно з планом на 2023-2025 роки, відновлять 45 парків та скверів, тобто щороку 15 об'єктів. Також в столиці планують створювати по 10 нових скверів на рік. 

У 2023 році в плані на озеленення було закладено 275 млн гривень, а у 2024 році на це мають витратити 355 млн гривень, у 2025 кошторис зросте до 425 млн.

У грудні 2023 року "Київзеленбуд" оголосив тендер на озеленення та ремонт трьох поливо-зрошувальних систем у Шевченківському районі на загальну суму 2 млн 249 тис. гривень.

Також КП "Київзеленбуд" планує створити центр на базі Управління міського декоративного розсадника "Теремки". Завдяки відкриттю у майбутньому тепличного комплексу планують розширити асортимент посадкового матеріалу та передавати його для потреб районних комунальних підприємств з утримання зелених насаджень. Це дозволить економити бюджетні кошти. А ще підприємство має намір створити реєстр посадкового матеріалу. Скільки коштів планують витратити на даний проєкт не повідомляється, але закупівля необідної техніки на цей рік коштуватиме 4 млн 350 тис. гривень.  

На початку березня у Солом'янському районі столиці розпочали перші озеленення парків і скверів — висадили понад 70 дерев та 120 кущів. Детальніше ми розповіли про це тут.    

Фото: "ТиКиїв"
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Також у столиці продовжують наповнювати онлайн-мапу дерев, які перебувають на балансі міста. Майже 70 тисяч вже "оцифрували".

До речі, протягом березня та квітня цього року мешканці міста можуть безплатно отримати саджанці ялини, сосни, каштанів, кленів та липи від Центру альтернативного озеленення Києва.  Для цього потрібно зареєструватися за номером 095-888-58-00 (WhatsApp/Viber). Дерева видаватимуть в обмін за підписку на сторінку Контейнерне озеленення.

З 2018-го ми двічі на рік роздавали сіянці та саджанці лісоутворюючих видів для озеленення міста. Співучасники нашого проєкту мали змогу безплатно отримати рослини, щоб висадити їх на прибудинкових територіях Києва. Деякі дерева за ці роки вже сягнули триметрової висоти, — розповіли у Центрі альтернативного озеленення Києва.

Цікаво, що саджанці не припиняли безплатно роздавати ані у ковідному 2020-му, ані у 2022-му  після початку повномасштабного вторгнення росії. 

Фото: pexels
Фото: pexels

 

Проєкт "Зелене місто"

У листопаді 2023 року депутати КМДА затвердили План дій "Зелене місто" — комплекс із двадцяти пакетних заходів для розв'язання питань кліматичних змін і довкілля у плануванні розвитку міста. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Документ описує розроблені заходи у сфері транспорту, сталої міської мобільності, енергоефективності, водопостачання та водовідведення, управління відходами, збереження довкілля та різноманіття, цифровізації міського господарства та управління даними. Орієнтовне потенційне залучення інвестицій для реалізації заходів Плану дій "Зелене місто" — близько 2,5 млрд євро, —  зазначив Микола Поворозник.

За його словами, для цього залучать кошти міського бюджету та міжнародних організацій, шукають і приватні інвестиції. 

Проєкт "Зелене місто" розроблений за експертної підтримки міжнародних компаній "УС Аткінс Інтернешнл Лімітед" (WS Atkins International Limited) у консорціумі з ПІІ "Білфінгер Тебодін Україна" (CFI Bilfinger Tebodin Ukraine) у межах Програми ЄБРР "Зелені міста" за фінансової підтримки Уряду Швеції.

За словами Миколи Поворозника, через повномасштабне вторгнення міська влада змушена була актуалізувати підготовлений документ. На сьогодні у проєкті передбачено заходи щодо енергоефективності. Мається на увазі обладнання квартальних котелень з альтернативними джерелами електричного живлення, що працюють на різних видах палива, встановлення додаткового обладнання для когенерації теплової та електричної енергії та закупівля мобільних (пересувних) котелень для аварійного теплопостачання.

Загалом перші розмови про план "Зелене місто" почалися ще у 2019 році, коли КМДА і Європейський Банк Реконструкції та Розвитку уклали меморандум про приєднання столиці до програми ЄБРР "Зелені міста". Але через Covid-19 та початок повномасштабної війни плани трохи змінились. 

Фото: unsplash
Фото: unsplash

А чи вважаєш ти столицю достатньо озелененою? Поділися своєю думкою у нашому Телеграм-каналі. 

Читай також: Зона відпочинку на Оболоні, музей Голодомору та метро на Виноградар: які зміни планує КМДА у 2024 році

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації