У столиці майже половина укриттів не позначена вказівниками та табличками, а третина — зачинена

У столиці майже половина укриттів не позначена вказівниками та табличками, а третина — зачинена Фото: "ТиКиїв"/Олег Переверзєв

Близько половини укриттів у Києві не промарковані відповідним чином та не мають табличок на вході, а понад 37% можуть бути закритими під час повітряної тривоги. Про це йдеться у звіті групи громадського моніторингу ОЗОН за результатами третьої Національної кампанії моніторингу укриттів.

Протягом липня-вересня волонтери перевірили майже пів тисячі укриттів Києві, Черкасах, Одесі, Шостці, Чернігові, Миколаєві, Роздільній, Луцьку, Вінниці та Запоріжжі. 

Цього розу, окрім загальних критеріїв оцінки, додали оцінку доступності для домашніх тварин. Адже наприкінці 2023 в укриття дозволили приводити улюбленців. Тож волонтери вирішили перевірити, чи працюють ці зміни.

У Києві загалом перевірили 201 укриття: 7 — у Голосіївському районі, 1 — у Дарницькому, 16 — у Деснянському, 33 — у Дніпровському, 38 — в Оболонському, 6 — у Печерському, 21 — у Подільському, 34 — у Святошинському, 43 — у Солом'янському та 22 — у Шевченківському.

Що показав моніторинг

Загальний стан укриттів Києва оцінила на "трійку" за п'ятибальною шкалою. Відчиненими були 62,6% від загальної кількості перевірених укриттів, та врешті волонтерам вдалося потрапити в 89% з них.

Що ще виявили під час перевірки:

  • 51,7% укриттів мали вказівні знаки;
  • 42,7% укриттів мали інформаційні таблички на вході
  • у 44,7% укриттях був номер відповідальної особи чи установи;
  • 15,3% укриттів мають пандус або пологий спуск
  • у 19,4% укриттів є запас питної води, у 39,8% — технічної;
  • у 53,2% укриттів є світло, у 30,8% — справний туалет;
  • у 42,2% укриттів є вентиляція повітря;
  • у 50,2% укриттів наявні місця для сидіння.

Волонтери зазначають, що порівняно з минулим моніторингом покращилась ситуація з пошуком
(+21%) та відкритістю укриттів (+9,6%), а також з наявністю вказівних знаків (+4,7%) та наявністю інформаційних табличок (+8,7%). Однак всі показники досі лишаються незадовільними.

Також під час моніторингу зафіксували інші характерні для Києва проблеми:

  • Відремонтовані укриття у більшості випадків не мають комендантів. Через це вони можуть бути або закриті, або, якщо відкриті, їхній стан погіршується через відсутність нагляду;
  • Інколи підхід до укриття неможливий через паркан чи ворота (наприклад, прохід до внутрішнього двору будинків через арку);
  • Майже половина укриттів не мають маркувальних знаків, які вказують напрямок руху до них. Через це захисні споруди потрібно довго шукати, особливо у темний час;
  • Більшість наявних пандусів (у тому числі у метро) — незручні, тому ними важко користуватися маломобільним групам.

Читай також: "Метро на Виноградар за шість років подорожчало на 8 млрд грн: причина"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації