Найсмачніші вегетаріанські десерти, які можна приготувати вдома

Найсмачніші вегетаріанські десерти, які можна приготувати вдома Фото: Getty

Вегетаріанські десерти – здорова альтернатива для тих, хто має пристрасть до солодощів. Вони готуються з якісних та корисних інгредієнтів з використанням натуральних продуктів як фрукти, горіхи та мед. Саме тому ми підготували для тебе добірку простих вегетаріанських десертів та закликаємо обирати корисні солодощі без шкоди для здоровʼя.

Чорний брауні

Чорний брауні
Фото: Getty

Для приготування нам знадобиться 1 банка чорної квасолі (відцідженої та промитої), 2 ст. л. какао, 40 г вівсяних пластівців швидкого приготування, ¼ ч. л. солі, 75 г сиропу агави або клена, 2 ст. л. коричневого цукру, 40 г кокосового масла, 2 ч. л. ванільного екстракту, ½ ч. л. розпушувача, 100-140 г шоколадних крапель (можна нарізаний чорний шоколад).

Спосіб приготування:

  1. Розігріваємо духовку до 180 °C.
  2. Всі інгредієнти додаємо у кухонний комбайн (крім шоколадних), щоб утворити однорідну суміш.
  3. Додаємо шоколадні краплі, перемішуємо та виливаємо суміш у змащене кокосовим маслом деко. На смак можна посипати додатково шоколадними краплями.
  4. Брауні випікаємо 15-18 хвилин. Для подачі до столу даємо десерту 10 хвилин, щоб охолонути.

Горіхове тирамісу

Горіхове тирамісу
Фото: Getty

Для приготування нам знадобиться ¼ чашки мигдалю (на 250 мл чашку), ¼ чашки фундука, 2 ст. л. какао, пів склянки сиропу агави або іншого підсолоджувача на смак, 2 чашки рослинного молока, 1 чашка волоських горіхів, 1,5 чашки кешʼю, 1-2 ст. л. меленої свіжої кави, 2 ч. л. ванільного екстракту, 1 ч. л. лимонного соку, какао для прикраси.

Спосіб приготування:

  1. У блендері мелемо мигдаль та фундук. Додаємо какао, 4 ложки сиропу та 2 ложки рослинного молока, щоб утворити густу та липкувату масу. Поверх форми для випічки застилаємо папером, щоб після заморозки було зручно виймати десерт.
  2. Мелемо волоські горіхи для 2-го шару. Додаємо каву та 3 ложки сиропу для утворення жирної маси. Покриваємо ним перший шар.
  3. Для третього шару потрібно завчасно на добу замочити кеш'ю. Після чого кладемо до блендера кеш'ю, 1 чашку рослинного молока, 4 ложки солодкого сиропу, ванільний екстракт та лимонний сік. Зі змеленої суміші має вийти густий крем. Покриваємо кремом другий шар та переносимо на 1 годину в морозильну камеру наш десерт.
  4. Дістаємо перші шари з морозильної камери, покриваємо їх ще раз какао-горіховою сумішшю та кеш'ю-кремом. Залишаємо до повного замерзання в морозильній камері.
  5. Для подачі десерту прикрашаємо його через сито какао.

Лимонний кейк

Лимонний кейк
Фото: Getty

Для приготування коржа нам знадобиться 3 ст. л. білого кунжуту, 2 ст. л. насіння льону, 3-5 фініків мʼяких сортів (не оброблених сиропом), 1-2 дрібки солі.

Для кеш'ю основи нам знадобиться 1 склянка кеш'ю (стакан на 250 мл, бо після замочування вони збільшаться в обʼємі), ⅓ банки кокосових вершків (3-4 ст. л. з великою гіркою), ½ ч. л. ванільного екстракту, 3-4 ст. л. сиропу топінамбура, ½ соку невеликого лимона, цедра лимона, ⅓ склянки розтопленого кокосового масла, 1-2 дрібки солі.

Спосіб приготування:

  1. В блендер кладемо інгредієнти для коржа (окрім фініків) та перемелюємо. Додаємо фініки та мелемо ще раз до утворення густої суміші. Обираємо дно та борти форми на 15-17 см в діаметрі та застеляємо пергаментом для випічки. Викладаємо суміш на форму та утрамбовуємо масу.
  2. Для основи кейка завчасно на добу заливаємо кешʼю водою. Після кладемо кешʼю в блендер з кокосовими вершками, ванільним екстрактом, солодким сиропом, лимонним соком та сіллю. Мелемо інгредієнти, додаємо розтоплене кокосове масло та мелемо повторно.
  3. Кешʼю крем заливаємо у форму поверх коржа та розрівнюємо лопаткою. Переносимо десерт у морозильну камеру на ніч.
  4. Перед подачею до столу даємо кілька годин кейку настоятися у кімнатній температурі та прикрашаємо лимонною цедрою.

Гарбузовий чіа-пудинг

Гарбузовий чіа-пудинг
Фото: Getty

Для приготування нам знадобиться 25 г насіння чіа, 250 мл мигдалевого молока, 8 ст. л. гарбузового пюре, 25 г гарбузового або соняшникового насіння, 2 ст. л. кленового сиропу або сиропу агави на смак, ⅓ ч. л. спецій на смак (кориця, ваніль, кардамон, гвоздика, мускатний горіх).

Спосіб приготування:

  1. Заливаємо насіння чіа мигдалевим молоком, додаємо солодкий сироп та залишаємо настоятися кілька годин.
  2. На дно чотирьох склянок викладаємо гарбузове пюре та приправляємо спеціями на смак.
  3. Викладаємо насіння чіа з мигдальним молоком, поверх кладемо ще один шар гарбузового пюре та прикрашаємо гарбузовим насінням.

Наполеон

Наполеон
Фото: Getty

Для приготування нам знадобиться одна упаковка бездріжджового листкового тіста.

Для крему потрібен 1 л кокосового або соєвого молока, 300 г тростинного цукру/яблучного пюре, 1 ст. л. кукурудзяного крохмалю.

Спосіб приготування:

  1. Для крему варимо рослинне молоко з тростинним цукром. Додаємо кукурудзяний крохмаль.
  2. Варимо всі інгредієнти, коли не почне утворюватися згущене молоко коричневого кольору.
  3. Розморожуємо тісто, нарізаємо його на квадрати та запікаємо в духовці. Змащуємо готові шари тіста кремом та даємо просочитися протягом 2 годин.

Смачного! 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації