Врятують навіть з 30-го поверху: як працює пожежна охорона Києва

Врятують навіть з 30-го поверху: як працює пожежна охорона Києва Фото: ДСНС

17 квітня в Україні святкують День працівників пожежної охорони. Після початку повномасштабного вторгнення та блекаутів у пожежників додалось роботи. Вони ризикують своїм життям, щоб врятувати життя інших. Команда "ТиКиїв" відвідала столичну пожежну частину, аби привітати її працівників з професійним святом та дізнатися більше про роботу пожежників у столиці.  

З 25 квітня 2014 року діяльність Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) спрямовується і координується Кабінетом міністрів через Міністра внутрішніх справ.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Дитяча мрія 

Про нюанси роботи пожежної служби ми поговорили з заступником начальника 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини столиці Ігорем Лисаком. 

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Заступник начальника 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини Києва  Ігор Лисак. Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Ігорю, чому ви вирішили стати пожежником?   

Це було моєю дитячою мрією. Ще у садочку я сказав батькам, що хочу бути пожежником. Я з Черкас, і в нас там є Інститут пожежної безпеки, який я й закінчив. Мені завжди подобалася пожежна техніка і форма, — і тепер я тут.  

Пам'ятаєте свій перший виклик?  

Це був виклик у ресторан на воді, який був цілком охоплений вогнем і я думав, що це важко. Але порівняно з тим, що відбувається зараз — це ніщо. 

Фото: ДСНС
Фото: ДСНС

Розкажіть про найважчий виклик за весь період вашої роботи пожежником! 

Найтяжчий випадок стався після початку повномасштабної війни. Це був виклик на влучання ракети у житловий будинок, який повністю охопило вогнем з 1 по 6 поверхи. Ми були шоковані від масштабів руйнування. Раніше нам доводилося стикатися з різними ситуаціями й пожежами, але тут був шок. Дуже великі масштаби, одночасно багато людей потребували допомоги й евакуації. Але ми впоралися достойно з цим. Багато людей врятували та евакуювали. Ми спрацювали на 99,9%! 

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов (на фото Ігор Лисак)
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

А був якийсь нестандартний виклик?  

Пам'ятаю, як у 2017 році поїхали на виклик, тому що хлопець пішов до магазину і випадково закрив свою дівчину у ванній кімнаті, двері тоді захлопнулися. Пожежі не було, а нам довелося залазити через балкон та ламати двері, щоб визволити її. Двері ми, звісно, відкрили, але дівчина там стояла оголена. В тій квартирі ще був білосніжний килим, але після того, як ми там побували, колір він змінив. (Посміхається.)  

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов (на фото Ігор Лисак)
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов (на фото Ігор Лисак)

Безпека мурашника

Чи маєте ви можливість гасити пожежу у висотках заввишки 25 поверхів?  

Звісно, можемо, але біда в тому, що у столиці не так багато техніки, яка здатна дістатися таких поверхів. Ми потребуємо більше такої техніки, оскільки сьогодні на весь Київ у нас одна пожежна машина з драбиною 90 метрів, якою ми можемо дістатися на 30+ поверхи. Але такі машини мають бути в кожному районі, це було б чудово.  

Чи використовують під час гасіння пожеж у Києві гелікоптери ДСНС?  

Якщо немає доступу до місцевості, то, звичайно, ми звертаємося до ДСНС, щоб отримати необхідну допомогу. На щастя, в нас ніколи не було випадків, щоб ми потребували гелікоптер. Можливо, в області та на відкритій місцевості їх застосовують, але у Києві такої потреби не було.

Фото: ДСНС
Фото: ДСНС

Яка техніка зараз використовується для гасіння пожеж? 

У нас стандартні автомобілі. Наприклад, Iveco — це нова техніка, яка укомплектована фірмою Validus. А ще — MAN, також укомплектована цією ж фірмою. В обох стандартне наповнення води та піноутворення, в Iveco — 2 тонни, а в MAN —  4,5 тонни. Перша менше, але авто може проїхати у будь-який запаркований двір. 

0 / 0

Ще у нас є 30-метрова автодрабина, її використовують для гасіння пожеж до 9 поверху. Також у наявності оперативно-рятувальні авто — це транспорт, на якому виїжджає штаб та керівники різного рівня на випадки, до яких залучена велика кількість людей для координації дій.  

0 / 0

Яка техніка вам необхідна сьогодні? 

Ми нормально забезпечені. Але місто потребує ще машин з 90-метровими драбинами. Київ щільно забудований багатоповерхівками, ми справляємося з тим, що є... але хочеться більше для кращого розв'язання задач.   

Фото: ДСНС
Фото: ДСНС

З початку 2024 року в Україні зареєстровано 18 239 пожеж, це на 28,6 % більше, ніж торік.    

Чому єдина на все місто машина з 90-метровою драбиною розташовується саме на лівому березі?  

На лівому майже всі нові житлові комплекси мають 25-30 поверхів. Тому ця машина більше потрібна там. Ми стикалися з тим, що в нових ЖК взагалі може бути відпилена труба для водопостачання, тому там можуть бути проблеми.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Як змінилася ваша робота після початку повномасштабного вторгнення? 

З 24 лютого 2022 року в роботі нічого не змінилося. Загалом трохи збільшився штат рятувальників, та у кожному підрозділі є мінімум 2 машини з цистернами води. Ми виїжджаємо на виклики в межах району, який охороняємо. Але, коли трапляються розвинені пожежі, звісно, ми їдемо допомагати. Техніка завжди готова вирушити у будь-яку точку Києва.   

Водії на дорогах стали нас охочіше пропускати, побачивши спецтехніку з маячками. Населення в цьому плані стало свідомішим, завдяки чому ми швидке добираємося до місця виклику.  

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Чи допомагає міська адміністрація?  

Автомобілі, які ми використовуємо, нам передала КМДА. Їх закупили, укомплектували та подарували нашій частині. Міська влада комунікує з Головним управлінням ДСНС, і там вирішують, що саме потрібно та в який район закуповувати техніку.  

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

За останні півтора століття пожежна охорона Києва перетворилася в сучасний гарнізон пожежно-рятувальної служби, який надійно захищає населення столиці. Він нараховує понад 2 тис. 866 осіб особового складу та 361 працівника. Сьогодні в Києві працюють 29 пожежних депо, серед яких одна з найбільших пожежно-рятувальних частин в Європі — 25-та Державна пожежно-рятувальна частина з охорони Оболонського району.

Читай також: Конкуренти пса Патрона: 30-річчя Кінологічної академії МВС України 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день" - 412x412
Люди

Ольга Безсонова

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день"

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту

На День Києва у столиці прикрашатимуть тризуба-рекордсмена - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

На День Києва у столиці прикрашатимуть тризуба-рекордсмена

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації