Що читає директорка Музею історії міста Києва: Габор Мате, Серж Лифар, Булгаков та Вайлд

Що читає директорка Музею історії міста Києва: Габор Мате, Серж Лифар, Булгаков та Вайлд Колаж: "ТиКиїв"

Діана Попова, директорка Музею історії міста Києва, народилася у Львові, але більшу частину життя мешкає у Києві. Діана — кандидатка історичних наук, громадська діячка, була директоркою Департаменту культури КМДА протягом 7 років. Діана перечитує Булгакова і Вайлда, а також розповідає про свої звички читання та їх зміни за останні два роки. 

Війна, на жаль, змінює не лише звичний спосіб життя та мрії, вона повністю трансформує звички й смаки, переписуючи твій життєвий жанр. Найкраще і найбільше мені читається в дорозі та у відпустках. Це, мабуть, пов'язане з тумблером, що вмикається десь всередині, даючи змогу мозку перемикатися на інше сприйняття інформації. Оскільки за останні роки я лише двічі кудись виїжджала з Києва, то книжок прочитано не так багато, як раніше. Стрічка новин підміняє собою звичку читання. Тому література, яку ми тягнемо у свою нірку, тепер дещо інша.  

Рейчел Меддоу — "Прорив"

У наші часи знайомитись з такими текстами дуже корисно: по-перше, щоб усвідомлювати весь цинізм прийнятого світом консенсусу щодо нафто-доларів, а також задля можливості передбачати недалекий колапс, що повністю змінить світову парадигму.  

"Про корумповану демократію, державу-вигнанку росію і найбагатшу, найбільш руйнівну промисловість на земній кулі". Розповідь про жадобу й некомпетентність керівництва великих нафтогазових компаній з низкою несподіваних висновків, зокрема стосовно того, як і навіщо російський уряд хакнув сервер демократичної партії під час президентських виборів 2016 року в США.

Авторка майстерно змальовує, як багаті нафтові запаси росії парадоксальним чином затримують розвиток країни, підштовхуючи путіна утримувати владу через поширення російської гнилизни на суперників, сусідів, найважливіші західні альянси і Сполучені Штати Америки. 

Габор Мате — "Коли тіло каже ні"

Ця книжка Габора Мате — з нещодавно прочитаного. Це важливі знання про справжню ціну стресу, які особливо актуальні саме тоді, коли ми втрачаємо найбільше і найдорожче. Всім сильним, терплячим, не лайливим і не гнівливим присвячується та рекомендовано для прочитання.

Габор Мате — відомий дослідник залежностей та стресу, канадський лікар угорського походження. Його родина пережила Голокост і емігрувала до Канади 1956 року.  

"Коли тіло каже ні" — міжнародний бестселер, що вчить і сприяє зціленню, надаючи трансформаційне розуміння того, як за допомогою хвороби тіло може сказати "ні" тому, що розум не може або не хоче визнати. Автор досліджує зв'язок між розумом і тілом у таких захворюваннях як артрит, рак, діабет, хвороби серця, синдром подразненого кишківника і розсіяний склероз. В основі — медичні дослідження та клінічний досвід автора як сімейного лікаря.

Михайло Булгаков — "Майстер і Маргарита" 

Є лише дві книжки, які я перечитувала двічі протягом життя — це "Майстер і Маргарита" Михаїла Булгакова і "Портрет Доріана Грея" Оскара Вайлда. Вдруге перечитуючи, смакуєш кожен мовний оберт, насолоджуючись самим процесом сприйняття літературного таланту авторів.

Не дивлячись на те, що Булгаков народився у Києві, прожив тут більшу частину життя та є "маркером Андріївського узвозу", він був російським письменником. А зараз точаться розмови про те, що він взагалі був "українофобом та оспівувачем руского міра". 

Менше з тим, "Майстер і Маргарита" — необхідний до прочитання роман, що входить у шкільну літературу, має статус світової класики та багатомільйонні тиражі як в Україні, так і за кордоном. Роман-фантасмагорія містить містичний присмак, і не тільки у тексті: він почав писатися у 1928-1929 роках (перші редакції були без головних персонажів — Майстра та Маргарити), але на початку 1930 року Булгаков знищив незакінчений рукопис твору. Восени 1932-го письменник повернувся до роботи над романом і  перероблював його до останніх днів життя.

Оскар Вайлд — "Портрет Доріана Грея"

Один із взірців декаданської прози: вишукана історія вродливого парубка, який кохався в розкошах і красі, сповідуючи філософію гедонізму й живучи виключно заради насолод, однак його наздогнала душевна рана і життєва драма. Лікувався від них він лише у компанії самозакоханих денді, які намагалися в усьому наслідувати свого кумира. 

Оскар Вайлд — найвизначніша фігура європейського декадансу, який все життя протистояв світу та громадській думці. Його відштовхувало все тривіальне, дратувало потворне. Роман був написаний всього за три тижні, та став найвідомішим і найпопулярнішим твором Вайлда. 

Костя Симоненко — "2 000 000 км до мрії"

Мій прекрасний друг Костя Симоненко об'їхав увесь світ (всі країни-члени ООН) і описав власні пригоди в книжці "2 000 000 км до мрії", якою насолоджуєшся з будь-якої сторінки. Тому саме сьогодні, коли довкола біда і хаос, коли ми нікуди не виїжджаємо, я дивлюсь на світ його очима. 

Костянтин Симоненко за 10 років подолав понад 2 мільйони кілометрів і відвідав усі 193 визнані країни світу. Його досягнення було офіційно внесено до Книги рекордів України. Всього 180 людей у світі змогли відвідати усі країни, — це втричі менше, ніж людей, які побували в космосі. У книзі обіцяють тільки захопливі та повні гумору історії справжнього мандрівника, а також важливі поради з власного досвіду.

Серж Лифар — "Роки Жнив" 

Ця книга — перше видання мемуарів Сержа Лифаря, видатного танцівника, хореографа та киянина, у перекладі українською мовою. Автор змальовує щасливі сцени київського дитинства, яке минуло в оточенні люблячої родини, згадує буремне отроцтво, що припало на роки політичних потрясінь, створює яскраву картину повсякдення міста. Книга є цінним життєписом Києва 1910-х – початку 1920-х років, відтвореним автором крізь призму власного сприйняття світу й подій.

Серж Лифар залишив змучений політичними бурями Київ у 1922 році та здійснив сміливий крок назустріч своїй мрії, здобувши славу у Парижі. Лифар був одним з тих, хто прославляв українську столицю далеко за її межами. Але на Батьківщині його ім'я надовго було викреслене, і шлях до визнання артиста на рідній землі виявився складним і тернистим аж до здобуття Україною незалежності. Книга ілюстрована рідкісними фотографіями митця та історичними світлинами Києва.

Генрі Марш — "Історії про життя, смерть і нейрохірургію"

Генрі Марш — всесвітньо відомий британський нейрохірург, який понад 20 років працював в Україні й провів десятки успішних операцій. У своїй практиці автор вимушений приймати складні рішення в умовах терміновості та невизначеності. Лікарня для Генрі Марша — це цілий світ, місце для зворушливих перемог і жахливих втрат, нестерпного жалю і чорного гумору, тягаря відповідальності й полегшення після успішної операції. 

Ця книга  — бестселер The New York Times, відтворює справжні реалії лікарської нейрохірургічної практики, описує історії пацієнтів, не романтизуючи професію і показуючи її різні сторони. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації