Найочікуваніші концерти червня, які варто відвідати

Найочікуваніші концерти червня, які варто відвідати Христина Соловій. Фото: фейсбук khrystyna.soloviy

Розпочинаємо ділитися нашими очікуваннями від культурних подій наступного місяця. Спершу поговоримо про музичні заходи. У цій добірці звертаємо твою увагу на деякі з найцікавіших концертів червня, що пройдуть у Києві.

Концерт Христини Соловій

Концерт Христини Соловій
Афіша: "Курені"

Співачка та авторка пісень Христина Соловій має два альбоми — "Жива вода" та "Любий друг", і два мініальбоми проєкту Rosa Ventorum. Її дебютний кліп "Тримай" із 52 млн переглядів посідає сьоме місце у списку найпопулярніших україномовних музичних відео на YouTube. А композиція "Українська лють" була однією з найпопулярніших в нашому радіоефірі після початку повномасштабного російського вторгнення.

Свою творчість артистка називає альтернативою традиційній вітчизняній попмузиці, а головним натхненням — фольклор. Після 24 лютого 2022-го провела понад 20 благодійних концертів у Європі та займається волонтерством. 

У просторі Kureni Соловій представить нові пісні та улюблені треки. Очікується етнічна музика у сучасній обробці, живі та електронні інструменти. 

Виступ благодійний. Кошти з квитків обіцяють спрямувати на потреби ЗСУ.

  • ДЕ? Паркова дорога, 4. Kureni
  • КОЛИ? 4 червня, 16:00
  • СКІЛЬКИ? Від 400 грн

Концерт іспанської музики за участі диригента Рамона Торрельєдо

Концерт за участі Рамона Торрельєдо
Фото: Національна філармонія України

Симфонічний оркестр Національної філармонії України дасть концерт під орудою диригента з Іспанії Рамона Торрельєдо. Виступ він присвятить українському народу.

Це буде нагода почути музику іспанських композиторів Мануеля де Фальї, Федеріко Чуеки, Пабло Луни, Пабло Соросабаля, Федеріко Морено-Торроби, Херонімо Хіменеса. Ще звучатиме твір француза Едуара Лало "Іспанська симфонія", а також Рапсодія №2 "Думка-шумка" українця Миколи Лисенка. 

Про таких, як Торрельєдо, кажуть: митець ренесансного типу. Піаніст, диригент, композитор, а ще й режисер, сценарист, ведучий телепрограми і радіопередачі про класичну музику, культурний менеджер, керівник фестивалю. Імідж Торрельєдо пов'язаний з образом харизматичного маестро, що виступає на найрізноманітніших майданчиках. Це не лише престижні концертні зали, а й фабрики, лікарні, собори, в'язниці тощо. Митець вважає, що популяризувати класичну музику потрібно всюди. Навіть там, де, на перший погляд, її не чекають, — сказано в афіші.

  • ДЕ? Вул. Володимирський узвіз, 2. Національна філармонія України
  • КОЛИ? 9 червня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 250-350 грн

Церемонія національної музичної премії YUNA 2023

YUNA 2023
Фото: yuna.ua

12 переможців цьогорічної Національної музичної премії YUNA визначили в одній категорії "Пісні незламної України". Це роботи гурту "Антитіла" та музиканта Еда Ширана, "Бумбокс" і The Kiffness, Андрія Хливнюка і Pink Floyd, колективів "Океан Ельзи", "Без Обмежень", Karta Svitu, виконавців Макса Барських, Енджі Крейди, KOLA, Skofka, Shumei, Chico та Qatoshi. Частину композицій можна буде почути на нагородженні.  

Також на церемонії виступлять артисти, які отримають спецнагороди за внесок у боротьбу з російськими загарбниками та у розвиток української музики. Хто саме — тримають у секреті. Поки оголосили лише першого з лауреатів. Артема Пивоварова відзначили за популяризацію поетичної класики через проєкт "Твої вірші, мої ноти".

  • ДЕ? Вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1. Міжнародний центр культури і мистецтв
  • КОЛИ? 16 червня, 18:00 
  • СКІЛЬКИ? 499-3899 грн

Концерт музики Макса Ріхтера у виконанні Kyiv Mozart Orchestra

Концерт Kyiv Mozart Orchestra
Фото: Marco Concert

Британський композитор німецького походження Макс Ріхтер — один із головних представників постмінімалізму в сучасній академічній музиці. Він автор 12 сольних альбомів, а також музики до кількох десятків фільмів і серіалів, зокрема "Залишені", "Табу", "Чорне дзеркало".

За саундтрек документального мультфільму "Вальс із Баширом" Ріхтер отримав премію Європейської кіноакадемії як найкращий композитор. Також він дворазовий номінант на "Ґреммі" за кліп Woodkid The Golden Age та саундтрек стрічки "До зірок". 

15 творів різних років творчості композитора виконає столичний камерний оркестр Kyiv Mozart Orchestra.  

Макс Ріхтер — унікальна постать у сучасній музиці. Він талановитий композитор та піаніст, що не боїться експериментувати та завжди шукає нові шляхи. Вся творчість Ріхтера є гарним прикладом того, як поєднання класичної освіти з новітніми досягненнями електронної музики дозволяє митцю вільно й сміливо творити у найрізноманітніших стильових напрямах, — зазначено в описі.

  • ДЕ? Вул. Набережно-Хрещатицька, 1. Fairmont Grand Hotel Kyiv
  • КОЛИ? 25 червня, 17:00, 20:00
  • СКІЛЬКИ? 800-1300 грн

Концерт проєкту "Нескорені"

Концерт Нескорені
Фото: Stereo Plaza

Чотири артистки, яких називають яскравими представницями нової української музики, об'єднаються заради всеукраїнського туру "Нескорені". Це ініціаторка проєкту, попрок-співачка Марта Липчей, вокалістка однойменного альт-поп-гурту Енджі Крейда, виконавиці ROXOLANA та KOLA. 

Тур благодійний. Метою зазначають допомогу українським захисникам у поверненні до повноцінного життя після поранень. Усі кошти від продажу квитків обіцяють передати на реабілітацію та протезування воїнів у містах, де відбуватимуться концерти. 

Заплановано виступи в 11 містах, зокрема і в Києві. Очікуються пісні, що дають моральну підтримку, енергію та наснагу. У назві туру відобразили мужність і силу українського народу та бійців ЗСУ. 

  • ДЕ? Просп. Валерія Лобановського, 119. Stereo Plaza
  • КОЛИ? 25 червня, 18:00
  • СКІЛЬКИ? 490-990 грн

Концерт Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble

Концерт Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble
Афіша: Національний будинок музики

Композиції на основі українських та іноземних сакральних текстів про Богородицю об'єднали у концертній програмі Stabat Mater Dolorosa. Вона прозвучить у виконанні ансамблю давньої музики Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble. 

Середньовічна секвенція Stabat Mater, в якій описано страждання Богородиці під час розп'яття Христа, стала основою для багатьох знакових творів європейської музики. У нашій сакральній традиції немає усталеного музичного зразка для цього тексту, проте образ Богородиці, яка оплакує Сина, часто зустрічається в українській давній музиці. У цих композиціях звучить біль, розпач та, попри все, віра і надія, що ця жертва не марна. Опис скорботи Марії як матері, що віддала свого Сина в жертву, перегукується з українською матір'ю, чия дитина віддала своє життя, щоб захистити свободу українського народу. Скорботна мати — сьогодні наша Україна, — йдеться в анонсі.

Виконають твори мальтійсько-італійського композитора Джироламо Абоса, італійця Антоніо Кальдари, українців Дмитра Туптала, Максима Березовського, Дмитра Бортнянського.

Влітку з цією програмою колектив також виступить на музичних фестивалях у Франції та Іспанії. 

  • ДЕ? Андріївський узвіз, 23. Андріївська церква
  • КОЛИ? 25 червня, 18:00
  • СКІЛЬКИ? 400 грн

Лекція-концерт Old School Ukrainian Funk

Лекція-концерт Old School Ukrainian Funk
Caption

Український фанк 1970-х і шедеври естради 1960–1980 років у новому звучанні виконуватиме гурт "Мова". А розповідатиме про вітчизняну сцену тієї доби музикант і шоумен Альберт Цукренко з гурту "Хамерман знищує віруси". 

Концерт і лекція — дві складові триб'ют-проєкту Old School Ukrainian Funk. Спрямований на відродження української музики, придушеної за радянських часів і підзабутої після розпаду СРСР. Музиканти пропонують згадати та переосмислити ці хіти. 

Мандруйте в часі під ритми фанк-тастичної музики. Old School Ukrainian Funk — це шедеври, під які танцювали і зізнавалися в почуттях наші батьки. Музика, яку наші бабусі й дідусі напозір не схвалювали, а самі потайки пританцьовували. Пісні, які нам іще відкривати для себе. Фанк, свінг, босанова, танго — те, що змушує серце битися частіше і тягне ноги танцювати, — сказано в анонсі.

  • ДЕ? Алея Героїв Небесної Сотні, 1. Дворик Міжнародного центру культури і мистецтв
  • КОЛИ? 28 червня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 250-550 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації